Trpaslik94

Přepis auta a kupní smlouva

Dobrý den. Koupil jsem v bazaru auto na svoje jméno, jsem tedy uveden v kupní smlouvě. V dalších dnech půjdeme s přítelkyní auto registrovat na úřad. Je možné je registrovat rovnou na přítelkyni aby bylo jakože její? Nebo auto musí být registrováno na mě protože jsem uveden v kupní smlouvě a až já je následně mohu přepsat na ní?

Děkuji.

Odpovědi
elkon

Nezáleží kdo je uveden v kupní smlouvě.
Citace: „Kdo je vlastník a kdo provozovatel vozidla? Vlastník i provozovatel vozidla jsou osoby zapisované do registru vozidel. Provozovatel je osoba, která vozidlo nemusí vlastnit, ale se souhlasem vlastníka je fakticky užívá a provozuje, hradí náklady provozu vozidla atd“.

Trpaslik94

Co jsem pochopil tak vlastník je ten co auto koupil. Co když ale nechci být vlastník. Koupil jsem auto přítelkyni z jejich peněz protože v tu dobu nemohla.

Tzn. potřebuji udělat to, aby přítelkyně byla vlastník, provozovatel a i pojištění bude psáno na ni.

Ale v kupní smlouvě jsem uveden já.

seraphico

No a máte plnou moc pro přepis vozidla od autobazaru?

WordPress

Dobrota je žebrota snad to jednou pochopíš