Rokio

Proč mají normální lidé tak slabou psychickou odolnost?

Člověk bez duševní nemoci často řekne, že se zblázní, i když jde o totální banalitu.

Dnes jsem zamkl dveře, kdy to nebylo potřeba a máma řekla, že se z toho zblázní. Přitom nevznikla škoda na zdraví, ani na majetku a skutek šel napravit během 10 sekund.

Ze kterého důvodu běžný člověk má tak nízkou odolnost proti stresu?

Nejlepší odpověď
da ny

Normální lidé, mívají silnější psychickou odolnost!!!
Z čeho soudíš, že slabou (je to pitomost)?

To, že někdo řekne "já se zblázním“ „já se z tebe zblázním“. Když něco hledá, „to jsem blázen“ (kam se to podělo, kam jsem to dal). Nebo, „já sez toho picnu“ atp. SAMOZŘEJMĚ neznamená, žese zblázní, chtěl by se zbláznit.
Říkat by se to nemělo…..
Je to forma „ůlevy“, při napětí, třeba u hledání nějakého předmětu, listin. Forma ůlevy, když člověku něco vadí, rozčiluje ho nějaké zbytečné/opakované chování druhého (a to i když jde o banalitu).
Až mamina, zase řekne "že se zblázní, přemýšlej o tom čím a proč jsi ji naštval, rozladil, co jí vadí, zda si jen potřeuje ulevit a původní příčina je úolně jnde… Nemusel jsi jí naštvat ty, ale někdo další, udělat něco, co považuje za zbytené nebo hloupost.
„Problém“ máš ty. Ty, protože to zbytečně řešíš, píšeš a zbytečně se tím zabýváš.
😉

Další odpovědi
elkon

Netahej tvou poťapanou rodinu mezi normální lidi. K tomu máte hodně daleko. Protože „normální“ člověk je odolný většinou dost.

cappuccino

Jakou slabou psychickou odolnost? Ty tech blbosti nadelas za den asi tolik, ze uz to pak normalni clovek nevydrzi a vybuchne!! To te nenapadlo?

Drap

Nízkou psychickou odolnost mají proto, že okolo nich žije spousta těch nenormálních.

df

Normální/obyčejní lidé, tedy dá se říct společnost jako celek je v posledních letech pod permanentním psychickým tlakem. Někdo více, někdo méně. Takový stav nás vyčerpává, protože mu musíme čelit, odolávat mu. K tomu musíme vynakládat naší drahocennou životní sílu. Výsledek je, že pak stačí sebemenší spouštěč a člověk bouchne.

zjentek

Jde o to KDO je ten normální bo například pokud miluješ pořádek a žiješ v jedné domácnosti s někým kdo naopak pořádek nemiluje a vlastně tak v životě neděláš nic jiného než dotyčného dokola taktně upozorňuješ na nepořádek kolem sebe a kolik ho nadělá už tím že existuje přičemž pořádek je mu cizí no a on ve své podstatě nedělá nic jinýho, než ti takto, v tom tvém rozpoložení, nekonečně opakuje, že se z tebe zblázní, neb ho přivedeš do šaškecu.

Takže já ti nevím, Rokiáči, kdo je normální, kdo naopak blázen, kdo teprve bude blázen, kdo se nakonec opravdu zblázní, kdo zůstane NORMÁLNÍ, kdo nenormální… 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️