WhiteCrow

Proč vegetariáni nechápou, že vyráběním falešného masa podporují konzumaci masa jako takového?

Neměli by se snažit naopak se mu vzdálit?

Nejlepší odpověď
Filip84

Zdroj? Z jakého titulu soudíš, že „vyráběním falešného masa [vegetariáni] podporují konsumaci masa jako takového“?

Já vegetarián rozhodně nejsem a „falešný maso“ jím, občas, taky.

Nerozumím vůbec logice otázky: jestli jsou to Tvý domněnky – prosím: napiš – jsou to mé domněnky. Jestliže to má nějaký racionální základ: uveď zdroj.

Na základě čeho usuzuješ, že podstatou vegetariánství je snížit spotřebu masa? Já byl vegetariánem cca 1 rok a pestetariánem cca 1.5 roku a poslední, co by mne zajímalo, byla spotřeba masa jinými příslušníky druhu homo sapiens sapiens, než jsem já.

Proto nevidím immanentní logiku v tom, na co se ptáš: to, že někdo nejí maso a priori znamená, že mu musí záležet na spotřebě masa? Proč, proč by tomu tak mělo být?

Další odpovědi
da ny

Přemýšlení, nad „nesmrtelností chrousta“, se mi jeví jako zbytečné.
Jak jste došel/a, k tomuto závěru/dotazu?
Otázka postrádá logiku.
Jak víte, kolik vegetariánů, vůbec konzumuje veganské maso.
Veganské (falešné) maso někteří vegetariáni také nejedí.
Ti mají, na rozdíl, od veganů, celkem pestrou stravu a dostatek bílkovin
(luštěniny, každý nemůže konzumovat, pro alergie a nesnášenlivost)
A jak tedy „podporují“, onu konzumaci masa? 😉

Každý vegetarián, má jiný důvod, proč maso nekonzumuje.
Pokud je čistě etický (zabití zvířete), ptám se jich, zda nosí
koženou obuv, pásky, tašky aj.......... Většina ano.
😉 ta umělá je příliš nezajímá.....

aliendrone

Také nevidím vývodovou souvislost (dostatečně logickou). ☺

Ametyst

Hm, taky je mi divné, proč vegani potřebují sóju ve tvaru párku nebo hamburgeru. Proč se od toho úplně neoprostí, jak to radostně hlásají.

WhiteCrow

Logicky, když se budu snažit vyrobit něco co má jako maso vypadat a chutnat, ale nikdy to podoby ani chuti nedosáhne na 100%, tak budu vždy považovat skutečné maso jako to nejlepší co si můžu koupit

WhiteCrow

Ale už to chápu, je to jen alternativa a ne každý má potřebu ji kupovat

Filip84

Spíš si polož otázku, jaké důvody obvykle lidi vedou k veganství / vegetariánství.

Filip84

dany: Jenom věcná: existuje veganský „maso“ a vegetariánský „maso“.

Veganský „maso“ máš prostě nějakou placku, která neobsahuje žádný produkt živočišného původu. Bejvaj v tom oleje, sója, no a koření.

Vegetariánský „maso“ máš placku, která neobsahuje maso a masné tuky. Takže v tom bejvá, třeba, nějaký vejce, může v tom být máslo, a tak.

Veganský „maso“ je lepší! 😅 Teda co jsem jedl … 😉