PanTajemný

Sním běžně 8 rohlíků denně, hrozí mi nějaké zdravotní komplikace?

Může se z toho přibrat na váze či něco horšího?

Nejlepší odpověď
anonym

8 rohlíků je moc. Nic se nemá přehánět. Rohlík sám o sobě nevadí, ale pro zdraví je lepší různorodost. Zkus ke snídani / svačině něco jiného, buď kreativni.

Další odpovědi
Kepler

Pokud jsi zdravý a nemáš cukrovku, tak to nebezpečí zdravotních komplikací není až tak velké. Kromě negativních dopadů má i některé pozitivní, přesto bych zvýšil podíl pečiva z žitné mouky (chleba, graham apod.) Více zde: https://www.re­habilitace.in­fo/vyziva-a-jidlo/bile-pecivo-a-zdravi-ma-negativa-i-pozitiva-jaka/

vselimozek

Nebezpečí asi ne, ale hrozí ti nadváha (vysoký glykemický index)

zjentek

K podotázce: horšího už ne.