aliendrone

Tak co, padla kosa na kámen? Už JE TO TADY?

Pro mnohé z vás asi nezajímavá zpráva, řachla americká SVB! https://www.kur­zy.cz/zpravy/702377-nejvetsi-krach-banky-v-usa-od-financni-krize-2008-svb-financial-padla-regulator-ji-uzavrel/ 😮 😕
Někteří si možná vzpomenou na Lehmany v roce 2008 (v prolhané TV, zejména veřejnoprávní České LŽElevizi prezentováno jako bezvýznamná záležitost, „týkající se pouze amerických bank“, na nás nebude mít dopad – snad pamatujete) a KAM to celé vedlo? 😕

Pokud nám současné kladivo úmyslně způsobené „covidinflace“ a recese dopadlo na kovadlinu cyklické finanční krize (podobné té z roku 2008)„, tak zakrátko podle mne budemě čelit NEJVĚTŠÍ HOSPODÁŘSKÉ KRIZI OD ROKU 1929 ("Černý pátek na Wall Street“), která svým rozsahem i dopady bude mít DOST na to, aby ji PŘEKONALA. 😮 😕

Ergo – jestli si někdo myslí, že „je mizerně“, tak za blbý rok a půl teprve uvidí, CO DOOPRAVDY znamená MIZERNĚ a s láskou bude vzpomínat na „zlaté časy“ dnešních dnů. Jestli má někdo nějaké informace (zejména se vyzná ve spletitém emerickém finančnictví – nezapoměňte na proběhlou „realitní“ krizi v Číně, ta v tom bude mít také svůj podíl!), PROSÍM napište něco povzbudivého či nejlépe vyvracejícího můj odhad. THX! 😛

Nejlepší odpověď
elkon

A koho to zajímá? Máme svých starostí dost. Ať si Amerika dělá co chce.

Další odpovědi
Ametyst

Máš pravdu, bude to zlé. Čeká se dominový efekt, Silicon Valley Bank stáhne ke dnu další. Nejhorší je vidět, v jakem socialismu žijeme: vlády seberou daňovým poplatníkům prachy na záchranu soukromých bank. Jak vždycky říkám- zisky jdou do soukromých kapes, s těmi se nepodělí, ale se ztrátami se rádi rozdělí. Dokonce i globalisti najednou vědí, z které vlády mají tahat peníze.

Filip84

Je to pravděpodobné: SVB je největší U. S. banka, a proto jsou na ní navázány další banky. Jak ty banky půjdou do insolvence, vypoví klientům úvěry (oni mají ty smlouvy takto postaveny). Klienti nebudou mít z čeho úvěry (hypotéky …) naráz vyplatit, protože právě v krisi, kdy jsou peníze od bank nejvíce potřebné, aby nastartovaly ekonomiku, tak banky nepůjčí. No a protože se bavíme o největší bance v U. S., a o dalších velkých bankách v U. S., tak nepůjde o hypotéku Hooligana McCheesse Alberta III. z Texarcany, TX, ale o velké úvěry a velké hypotéky velkých firem, velkých korporací McFord a McAmtrac, atp., no a protože těm velkokapitalistům taky nikdo nepůjčí, tak půjdou taky do insolvence. Jejich akcie spadnou na minimum, no a to už si snadno dosadíš do kartesiánské rovnice, co z toho povstane.

Ale to je jedna stránka věci, taková McKrise je tu periodicky co cca deset roků, není to nic, čím bychom se měli nějak znepokojovat. Teď je v tom ještě ta jiná věc:

byla ta choroba, že jo, svatí boží bojovníci proti té chorobě všecko zavřeli a všecky zavřeli do domečku, a to nejenom u nás, tady ta hysterie se táhla prakticky celou Evropou (s výjimkou Švédského království), no a hospodští, materialisti, veksláci a jiná různá vybraná společnost, obdrželi od státu žebračenky. A někdy (a někde) ani ne žebračenky, někdy (a někde) byla ta náhrada i vyšší, než co by, reálně, takový hospodský Palivec vydělal, kdyby vařil guláš a točil pívo, protože byla ta hysterie z té choroby, a u nás děláme všecko kolektivně: nejprve všichni sbírají céčka, pak všichni fandí na Nagano, a kdo neskáče, není Čech, pak všichni, kolektivně, šijí tlamokryty, protože se všichni bojí. A vedle nás jsou Němci, a Němci dělají všecko ještě víc kolektivně, rozdíl mezi říšskými a rakouskými / švýcarskými atp. Němci je leda tak v míře Schlamperei. Takže by stejně ty vejdělky nebyly.

No dobře. Skončila ta choroba, respektive ona neskončila, ale se vítr změnil, no tak hospodští otevřeli hospody, veksláci vytáhli kšiltovky a cukle atp., no ale přišla ta drahota, protože na Ukrajině je něco, no a my nemůžeme držet hubu, i když s tím zmůžeme houby prd a určitě s tím nic neuděláme tím, že otevřeme hubu. Tak přišla ta drahota. A spousta drobných živnostníků, co přežili tu chorobu – nějak, ještě tak tak, ale ještě otevřeli, tak skončila, protože jim tak zvedli zálohy na proud a plyn, že i kdyby prodávali třicet porcí guláše za minutu, tak na to nevydělají.

A, zase, to není jenom u nás, více či méně je to realita, která je typově totožná všude kolem nás.

No a teď ti do toho udeří krise, taková jako normální krise, jak jsme si jí popsali nahoře. No tak to si lehce spočítáš, ten dominový effekt. To opravdu může být krise rozsahem podobná, jako byla ve 30. letech 20. století (taky – že jo – tradice se musí dodržovat – už je to, pomalu, 100 let! 🤷‍♀️).

No, v každém případě, nás čekají napínavé zážitky! 👌😅

Pepa25

Jen bych rád podoknul, že jsem měl pravdu, ale to se tak nějak na základě argumentů dalo čekat 🙂

Pepa25

Blahopřeji k uvolnění ataky (a nejmenování mé maličkosti). K otázce: nejhorší je smrt z vyděšení + hledání souvislostí tam, kde nejsou (to je typické pro konspirace). Bankovní krize v r. 2008 byla systémová, aktuálně krachly dvě nebo tři banky, každá s jiným byznys modelem.

aliendrone

Pepa25>>> Děkuji a omlouvám se za to opominutí. Žádný strach, Pepa25 bude ještě MNOHOKRÁT zmíněn! 😉 😄

Pokud jde o odpověď – TENKRÁT (2007/8) šlo zpočátku také o krach JEDINÉ banky (a v tomto duchu informovala mainstreamová média, prostě blbé kydy), tak to totiž VŽDY začíná. Teprve s odstupem času se ukázalo, že jde o SYSTÉMOVOU věc. Ale JSEM RÁD. že to vidíš jinak, no, POVÍME SI asi tak za rok a půl. 😉

BTW – hledání souvislostí je úplně NORMÁLNÍM a zcela BĚŽNÝM postupem při myšlenkové činnosti, to by mohl vědět KAŽDÝ (kdo běžně přemýšlí/myslí). Ono to totiž obvykle jinak ani NEJDE, muehehehe! 😉 😁 😁
(No vážně, KDE bychom byli, kdyby si Newton nedal do souvislosti jablko s trefou zrovna do jeho hlavy! 😁 )

Pepa25

alien: „bankovní krizi“ si vyhodnotíme za půl roku, jo? Píšu si to do kalendáře na 20.9. …

aliendrone

Pepa25>>> To je na Pepu25 DOST SLABÝ! Spolupracovník onemocněl a ty zaskakuješ? 😉 😁 😁

Jednak se na to PTÁM (a uvádím souvislosti, které k dotazu vedou), druhak mluvím o roce a půl (pokud je to tak). Ale je mi jasné, že to je pro někoho příliš komplikovaná věc vnímjat rozdílo rok sem, rok tam.

Ale když jsme u těch termínů, tak já si prozměnu počkám na ty neskutečně bohaté dividendy, které coby akcionář ČEZu očekáváš, muehehehe! A pokud se nepletu, tak to přijde již LETOS v červnu, will see! 😉 😁 😁

Emefej

Filip > SVB (není) nebyla největší US banka.

Filip84

Emefej: Máš pravdu, buďto jsem měl chybný zdroj (a neověřil si to – má chyba), nebo jsem něco špatně pochopil, je až osmnáctá.

aliendrone

elkon>>> To snad ani NEMŮŽEŠ MYSLET VÁŽNĚ (tedy pokud to nebyl pokus o optimismus, o který jsem v dotazu žádal)
Už jsi zapomněl jak začala světová hospodářská krize 2007/8? Pitomým krachem Lehmanů (nějaká blbá emerická banka, co je nám po tom?) A pak do roka CELOSVĚTOVÁ hospodářská krize, krachy podniků, nezaměstnanost, v mnoha zemích zhroucení soc. systému atd.

V tomto případě to ale nepůjde tak „hladce“ jako tenkrát. Nedojde k pouhému součtu zmíněných faktorů (to dost možná ustojíme), ale ony se spolu VYNÁSOBÍ! A pxe z toho POSEREME, jestli k tomu nedejbože dojde! JJ, začínalo to tenkrát STEJNĚ, prostě „jen padla asi sedmíá největší emerická banka“! 😕

Pochop, že tohle NENÍ „záležitost Ameriky“, ale GLOBÁLNÍHO KAPITÁLU. A ten má jaxi smočeno VŠUDE. A velmi výrazně i u NÁS v Črdeli, takže se to TÝKÁ Črdele, potažmo i NÁS.

Savier

Moudrá slova. Tesat do kamene!