luca2004

Trhání zubu v průběhu fixních rovnátek?

Setkal se někdo s tím, že mu trhali zuby až po nějaké době nasazení rovnátek?🤔Já jen, že je to v plánu mi trhat horní 4 ale sestra mi předtím do telefonu řekla, že paní doktorka řekla že se to bude nějak řešit až během
Tak mám jen teď trochu brouka v hlavě, protože všude slyším a čtu že se trhá před rovnátky🤣
No od dneška mám nasazený už separační gumičky, tak snad ne zbytečně😅

Odpovědi
da ny

Zuby se netrhají!!!
Zub se extrahuje nebo „vybavuje“, tahá ven 😉
PROČ jste se nezaptal na podrobnosti paní doktorky?

Samozřejmě, že jsem se s tím setkala. 😉
Poprvé, asi před44 lety (to byly ještě jen snímací aparátky). Je to naprosto běžný postup.
A to tehdy, kdyže „malá čelist“, případně mohutnější zuby, není místo. Proto je chrup pokřivený.
Většinou se tahají premoláry (tedy 4 a 5, nahoře, dole,
vlevo, vpravo), jak navrhne, rozhodne ortodontista.
Je možné, že specialista doufal, že se to obejde bez extrakce. Nyní „ví“, že je třeba, pro kýžený, možný efekt, premolár extrahovat.