Vanuk

Udělala jsem něco špatně nebo jen nemá zájem?

Dobrý den, jeden spolužák z gymplu se mi celkem líbil. Přišlo mi ale že i na ten všech výletech tam blbne s kamarády, chechtal se tam a hrál si s flaškou. Navštěvovali jsme ale stejnou hodiny němčiny. Seděl o přestávce vždy se spolužákem a poštuchovali se. Napsal mi ale na popud profesorky že není hodina. Rozhovor byl opravdu krátký.

On: Ahoj, všem němčinářům odpadá dnes hodina.
Já: Ahoj, moc ti děkuji za zprávu.
On: Rádo se stalo.

jako zvát ho někam ven na rande mi nepřišlo jako dobrý nápad, hlavně jsem nechtěla pak vypadat zoufale nebo aby si mě pak dobírali spolužáci. nebo jsem přemýšlela nějak nadhodit zda někdo by nešel z party hrát tenis nebo chtěl jít plavat…nevím no.

Ozvala jsem se mu ale po gymplu, když jsme odešli. Viděla jsem ho, že něco zatrhává na fb – nějakou akci o níž má zájem.
Zkontaktovala jsem ho přes fb…rozhovor vypadal takto:
Já: Ahoj, nejde někdo na tuhle akci?
On: Nevím o nikom, kdo by tam šel.

Jako co mu na to mám napsat…kamarádka říkala, že kdyby měl zájem, tak by třeba mi rozvinul konverzaci…zase se nechci nějak vtírat…

Udělala jsem něco špatně? Nebo jen nemá zájem?

Nejlepší odpověď
elkon

Nezačínej větu „jako“, to nesvědčí o dobré slovní zásobě. A tyhle záležitosti si řeš s kamarádkami, ne ve veřejném prostoru. Nebo tomu nech volný průběh.
Nemá smysl kohokoli do něčeho tlačit. Když bude mít zájem, tak se projeví sám.

Další odpovědi
da ny

Nech si „zajít chuť“.
Ne nadarmo se říká, že co je v domě, není pro mne......
Je to spolužák, výjimečně kamarád…
Ušetříš se zbytečného zklamání, případně ostudu, výsměch apod.
Středoškolské „lásky“, ve 4 ročníku, mívají, obvykle krátké trvání.
Někdy přetrvávají po nějaký čas VŠ studií, ve stejném místě.

Vanuk

To máte určitě pravdu, že když bude mít zájem, tak se projeví sám…
děkuji moc za názor