plebs

V kterých letech mohla být vyrobena tato sekýrka?

Neb je to samo dělo českého kutila.

Nejlepší odpověď
Mp2

Jedná se o multifunkční sekyrku/lopatku a pilku..
Mám ji také, používám jen jako zahradní lopatku..

Když vycvakneš ten žlutý čep (možná je to pojistka na zatlačení nebo šroub) , tak z násady vytáhneš ještě pilu na dřevo – opatrně

A jestli jsi našel lopatku bez násady a ještě ji nevyhodil tak patří k této násadě..

Cena bude lehce přes 500kč

Stáří… Spíše tak ppzdní doba umakartová, odhad tak 1990–1995

Další odpovědi
Disraeli

Období mladší paleolit, přibližně 34 tisíc před n. l., z kultury périgordien, oblast Dordogne, dnešní Francie.
Takové kovové zpracování, brus a svár přesně odpovídají tomuto období. :D Byli to mocní soustružníci.

Drap

Neni dobře vidět, zda je kovaná, nebo jen svařenec. Neni vidět jaký má klín a ani velikost nelze s čím porovnat. Připadá mě to jako domácí výroba před koncem minulého století.

plebs

Mp2 díky za vysvětlení dostal jsem jí k nabroušení pilníkem to nešlo odhadl bych solidní materiál poněvadž když brousím a la Čínu za pět minut hotovo jako lepší bláto.

Mp2

Měla by být na stejném kusu i pila, aby to nebylo celé z nějáké nástrojovky, protože naproti násadě je ještě dláto a to stejně jako pila nemůže být z nějákého shitu.