Avatar uživatele
orwell

Ve kterém roce byla napsána tato báseň?

Sládci klejí: Zatroleně,
chmel už zase stoupl v ceně,
chceme-li jen skromně žít,
pivo musí podražit!

Mouka dražší, vizte ceny!
Křičí pekař ustrašený,
chceme-li jen trochu žít,
housky nutno podražit!

Ale nám se nejhůř daří,
naříkají uzenáři.
Chceme-li jen skromně žít,
buřty nutno podražit!

Pan domácí hned se straší:
maso, pivo, chléb je dražší,
chceme-li jen skromně žít,
činži nutno přirazit.

Kdopak by se toho nelek?
Stát tím trpí jako celek,
aby mohl vyjíti
nutno daně zvýšiti.

Konsumentu nelze více
nežli jít a oběsit se.
Učiň to však neprodleně,
dokud špagát nestoup v ceně.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? led, Drap, aliendrone před 144 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

1913
Eduard Bass: Drahota
Google najde za 0,6 sec.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Neznal jsem. 🙂 Ale je úsměvná (vezmi v potaz můj poněkud morbidní smysl pro humor), podobně jako povídky Jaroslava Haška – též nadčasové, 🙂

Ale co, tenkrát ještě neznali třeba enviromentální filozofy (JJ, EXISTUJE „enviromentální filozofie“, která se zabývá např. „morálním statusem zvířat a rostlin“ 😮 ). Takže jestli tenkrát přemýšleli o špagátu pouze v souvislosti nějakým zdražením, tak byli pěkné bábovky. Pár dnešních ekoteroristů jim hodit na krk (včetně jejich financování), prostě tak, jak to snášíme DNES MY, tak možná ani nevypuknou dvě světové války. Jednoduše proto, že oběšenci války nevedou. 😁 😁 😁

BTW – ví někdo něco ohledně „morálního statusu“ bodláku vs kopřivy? Co je více na úrovni? 😉 😁 😁

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

aliendrone, naozaj úsmevné čítanie vašej odpovede typu „morálního statusu“ bodláku vs kopřivy

Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Ó ranní červánku radostný, viditelně svůj PEKELNÝ původ nezapřete. Je zřejmé, že „poněkud morbidní smysl pro humor“ zde nemám jen já. 😉 😁 😁

Nový příspěvek