led

Viete si predstaviť „Elektrické tanky a obrněnce“?

Je to vtip, alebo naozaj?

"Elektrické tanky a obrněnce? NATO chce být emisně neutrální do roku 2050.
… v budoucnu se nejvyspělejší vojenská vozidla a nejodolnější ozbrojené síly nebudou spoléhat na fosilní paliva. „Nebude to snadné, ale lze to zvládnout,“ prohlásil Stoltenberg v projevu na okraj třídenního summitu NATO, který v úterý začal v Madridu.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/na­to/nato-summit-madrid-klimaticke-zmeny-stoltenberg-fosilni.A220628_203­855_zpr_nato_inc

Myslíte, že v prípade boja v rozbitej vojnovej zóne budú mať dostatok elektriky, alebo budú ťahať za sebou kábel, či príves s akumulátormi?

Nejlepší odpověď
Ametyst

To je tak, když je Západ v rukou levicových blouznivců. Jak se my k té debilitě máme postavit? Lejno chytlo větrák, když vidíme, že kráčíme tam, kde už jsme jednou byli, a zatraceně to nefungovalo…Stol­tenberg byl mladý marxista u nich v Norsku.

Další odpovědi
Hlada

To není nic nového. Už před čtyřiceti lety Ivan Mládek navrhoval samopaly na elektriku. Průzkumníci by měli prodlužovačky.

Drap

Vypadá to tak, že se k tomu naše vláda určitě přidá a zaváže. Vzhledem k tomu jak hospodaří, tak zřejmě tanků a obrněnců se zbavíme a vytvoříme novou bojovou jednotku. Odhaduji asi tak dva tucty mužů a budou vybaveni elektrokoly.

zjentek

Tak „takové“ musí v boji budit strašný respekt. Pro dotvoření obrazu hrůzy by tyto mohli obsluhovat běžně se líbající mládenci 🤷‍♂️

rrihamirek1

Neuveritelna zvule a silenost. Pak uprostred fronty a tazeni se vybije a nevystreli, nepojede, nevycouva. Na co je potreba emisni neutralnost u tanku? Copak se s nimi jezdi kazdy den na chalupu a na nakup? K.O.M.E.D.I.E.

Filip84

Mám lepší řešení: parní tanky a Panzerwageny!

Ne s parník kotlem, na uhlí, dřevo, nebo pneumatiky, to by „zabij bobra, zachráníš strom!“ trefil šlak. („Horká nemoc už není, víš?“ „Ale jsou jiné nemoci, náno, třeba šlak!“). Akumulační, vždycky před bojem by soudruzi, hezky, natlakovali kotel párou, no a pokud by Panzermaschinen­führer viděl, že mu pára dochází, tak by tam měl tlačítko, rozjel by se plnou rychlostí, pak by zmáčkl to tlačítko, a pak by to byl Panzerwagen kamikaze.

Lze i tak! 🙂

aliendrone

:D :D :D JASNĚ! A protože bude potřeba se bránit před zlým Putinem, bude NEZBYTNÉ SÁHNOUT VÍCE DO NAŠÍ KAPSY! :(

Tohle už je vyložený kreténismus, vždyť výkony soudobých tankových motorů se neměří v kW jako u aut (i těch namakaných), ale spíše v MEGAWATTECH (M1 Abrams např. 1,1 MW)! Pokud má být takový 60titunový tank dobře manévrovatelný, je třeba výkonu cca 20kW/tunu.

Naprostá většina projektilových zbraní pracuje na CHEMICKÉM principu – tlak z hoření/spalování pyroslože vymete střelu z hlavně. Ať již děla, útočníé pušky či třeba reaktivního pohonu rakety. Ale já vím jak to provedou, zločinci zelení.

Vojáci ZLOunie se vyzbrojí nejmodernějšími praky, luky a kušemi, dělostřelectvo katapulty. A místo výbušných granátů se budou používat speciální KAMENY (je jich všude dost a jsou EKOLOGICKÉ). Jen jejich cena (po natření do feldgrau nebo khaki) bude asi 150 000 USD/tunu a i cena „zbraní“ tomu bude odpovídat. :(

Obzvlášť se těším na stíhačky s pohonem na leteckou gumičku. OMG – může mi někdo vysvětlit, co jsou za HOVADA lidé, kteří tento systém obhajují a dokonce mu tleskají? :(

Darcy

na obstarávanie vojenskej a policajnej špeciálnej techniky (výrobky obranného priemyslu) existuje výnimka zo smernice EÚ a teda i zakona o verejnom obstarávaní. Preto nikdy nebude nutné mať elektrotanky, elektroBVP a pod., čo by samozrejme nikto ani nevyrábal.
Neprešli by ani základné STANAGy… a výkonovo dovi-dopi.. neprešiel by ani ponorom, ani naklonom..

led

aliendrone, to ten nápad neprišiel z vašej planéty? Ja som myslela, že to je váš alienovský spôsob ako ovládnuť Zem.

aliendrone

led>>> Ó pekelná vílo sladší nektaru, již jsem psal, že není třeba zásahů aliena, stačí nechat dostatečný prostor lidské „inteligenci“. ;) :D :D

led

Filip84, ta para je zaujímavé riešenie, ale…
čo použijete na zohrievanie vody? elektriku? A bude elektrika vždy k dispozícii?
Veď bude stačiť zničiť nepriateľovi primárne zdroje elektriny a môže nastúpiť kamenný sekeromlat a konár zo stromu.

Filip84

led: No, rozhodně je to jednodušší, než, ve válečných podmínkách, nabíjet elektrické Panzery. Na vytopení kotle Ti stačí dřevo, uhlí, v nouzi i stará guma, pneumatiky, nafta, kerosen, prostě: skoro cokoli, co hoří.

Rozhodně jednodušší, než napájet elektrický Panzer! 🙂

aliendrone

Filip84>>> Se domnívám, že to Její Excelence myslela s důrazem na ekologii/nulovou uhlíkovou stopu. Topení čímkoliv jiným, než elektřinou by bylo neekologické, o5 bys spalováním plodil bubáky (emise). Fakt, že elektromotor má výfuk v elektrárně pomíjím, stejně jako dnešní greendementi. ;) :D :D

NEBO se bude bojovat jako kdysi, od Slunka do Slunka, pak solární panely (které taknky potáhnou za sebou) nebudou dávat proud. Lituji tankové posádky, které je budou muset zamaskovat před nepřítelem, půjde o plochu cca několika hektarů. :D :D :D

Filip84

aliendrone: Ne, Ty to nechápeš: formálně by k tomu byl kotel na biomasu, nebo štěpku, nebo co já vím, jaké ECO/BIO teroristické palivo. Takže „nekopej brambor, poškodíš půdu!“, s šedými vlasy, a v gumovém kabátě, by byl uklidněn. Ale, samozřejmě, jak by došlo na válku, tak by se v tom netopilo štěpkou, nebo biomasou, ale pneumatikami, nebo dyzlem polskim (což je teprve správný antiekologický dým!).

To je stejné, jak s tím elektrickým Panzerem: formálně ho nabíjíš elektřinou ze soláru a větru. Ale když přijde válka, budeš to nabíjet z centrály na dyzl polski!

Drž nit, proboha! 🙂

aliendrone

Filip84>>> NN, spalování i těch NEJNEJnejekolo­gičtějších prdíků a hovínek je STÁLE SPALOVÁNÍ. Potažmo výroba skleníkových plynů (CO2 především). Ovšem takový moderní Jagdflugzeug s pohonem na řádně zatočenou leteckomodelářskou gumičku, TO je echte emissionfrei produktion, víš?! ;) :D :D

Dyzl Polski NEBUDE (ten se dělal z ruské ropy), možná tak liquid gas z břidly (americký). ;)

Filip84

aliendrone: Na zatočenou gumičku, to je geniální! A budou i auta na zatočenou gumičku? Jé, to je dokonalé! 🙂

led

Drap, v čase medzi svetovými vojnami boli v armáde cyklistické jednotky a v ČS armáde. http://www.ve­teranforum.cz/pho­to.php?photo=pho­tos/2013/030170000145132­0936.jpg
http://www.ve­teranforum.cz/in­dex.php?id=11&id­kat=127&idtop=95600

kdesi som videla fotografiu vojaka so zloženým bicyklom na chrbte.

led

tu nájdete aj cyklistické jednotky „Organizace čs. branné moci 1938–1939“
https://armada­.vojenstvi.cz/pred­valecna/cisla/or­ganizace-cs-branne-moci-1938-1939.htm

Ametyst

Drap: Muž s brašnou nesmí projít. Ale na elektrokole by to dal. 🙂

led

Keď si predstavíme priemernú spotrebu tanku 4litre/1 km (v mierových časoch), aký by bol ekvivalent v spotrebe elektriny počas boja? Alebo budú na jadrový pohon?

Filip84

To by šlo, byl by to Grünepanzerwagen: poháněl by ho atomový článek!

To se říkal takový vtip (nevím, co na tom bylo pravdy, dohledat se mi to nepodařilo), že v SSSR vyráběli, svého času, „věčné“ hodinky: poháněl je kus uranu, a krom toho, že se nemusely natahovat, tak měly ještě tři výhody: hodinu udělaly hravě za 3/4 hodiny (takže plnily plán na 125%, byly to údernické časy!), vždy přežily svého nositele, a v noci krásně zeleně svítily, no a prý od té doby mají ruské hodinky zelené podsvícení a zelené ciferníky! 🙂

To by šlo, spáchat podle toho, ne?

rrihamirek1

Neumim si to absolutne predstavit. Nebo kazdy tank bude mit pridelanou solarni strechu velikosti 1×1 km? Jsem opet v soku.