Kryšpín

Z jakého důvodu supermarkety škatulkují občany za přispění vrchnosti?

Na př. kdo má chytrý telefon má velké slevy, kdo má blbý telefon nemá slevy dále sleva pro seniory nad 65 let / požádá u pokladny o slevu kolega má názor žebračenku / prokáže se občankou a je spokojen. Podle mého názoru je většina důchodců skoro bohatých mají průměr důchodu nad 20 tisíc českých a ti trošku chudčí mohou navštěvovat vymoženost potravinové banky.
Co na to ochránci lidských práv, všichni jsme si rovni v důstojnosti i právech.

Nejlepší odpověď
Drap

To je zase blábol.. Odkud to máš že většina důchodců je bohatá? Většina důchodců nemá ani ten průměr důchodu. S potravinovou bankou to neni tak jednoduché, jak vykládají v médiích. Osobně mám do nejbližší potravinové banky 80 km, jedna cesta Nezáviď jiným a bude se ti dařit lépe.

Další odpovědi
elkon

To jsou ale zase hovadiny. To ani nemá smysl komentovat.

zjentek

Je třeba si všímat světu již vládne pán velkomožný podnikavý včetně ze supermarketu a ten správně poradí vrchnosti, důvod je prostý všichni důchodci (a Rokio) jsou právě teď v Kauflandu.

Dochy

„škatulkují“?
„za přispění vrchnosti“?

Co má vrchnost společného se slevovými nebo věrnostními akcemi potravinářských řetězců?
Pokud vím, tak naprostá většina řetězců používá věrnostní karty. Snad jen Lídl má jen aplikaci…

Hlada

To je mylný výklad práva. Podle této logiky by byla dětská jízdenka nebo vstupenka diskriminací dospělých. Každý podnikatel, ale i stát, může zvýhodnit některé zákazníky nebo uživatele služeb. S důstojností nebo lidskými právy do nemá nic společného.

Kryšpín

Český důchodce s průměrným důchodem se má skoro stejně jako německý průměrný důchodce.
V Německu průměr 989 E v Česku je průměr 826 E což je 84% ovšem nezaplatí zdravotní pojištění které je 2400 tvrdých českých.
Ceny jsou k vůli akcím vysoké to je téma kterým chce MZ nařízením omezit poněvadž to jsou dopady na občany vysokou cenou potravin a také když ex ministr Nekula lákal v Lídlu na levnou mouku. Zdroj. AA zdraví.cz

Pepa25

Prý že nejsou důchodci jen prudiči: dostanou výhodu proti ostatním (sleva v Lidlu) – i to je pro některé špatně 🙂