Když studuji vysokou školu a bydlím na kolejích, je adresa mých kolejí adresou mého přechodného bydliště? Vstupuji do pracovního poměru, a ve formuláři jsou dvě kolonky – adresa trvalého a adresa přechodného bydliště. Lámu si hlavu s tím, zda adresu přechodného bydliště vyplňovat.
Zajímavá 0 před 481 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
To není, jak za Husáka, žes měl občanskou legitimisaci stalinského typu, podle vzoru těch soudruhů z SSSR, a tam se zapisovalo i to, jak máš dlouhý péro, nebo právě přechodné bydliště.
Dneska operujeme s údajem trvalý pobyt, což ale není nic víc, než administrativní adresa. Tedy ze samotné právní skutečnosti, že má osoba trvalý pobyt na území České republiky, práva a povinnosti povstávají (např. povinnost platit zdravotní pojišťovně, nebo povinnost platit poplatek za svoz komunálního odpadu), ale jestli je to tam, nebo tam, je dokonale nepodstatné.
Proto operujeme, také, s údajem skutečného bydliště, skutečného pobytu atp., což je, zase, z práva Společenství, no a jde tam spíš o to, kde, třeba, budeš dělat řidičák.
No a to „přechodné bydliště“, co se za Husáka povinně hlásilo na OOVB, aby soudruzi měli přehled o každém soudruhu, tak to je dneska, prakticky, ekvivalentem skutečného pobytu.
Jinými slovy: napiš tam tu adresu, pokud jsi na ní spíše k zastižení, než na adrese trvalého pobytu. Pokud ne, tak jí tam nepiš, nebo tam napiš úplně jinou adresu, pokud se na ní zdržuješ.
To je celý příběh.
0
před 481 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek