Filip84

Až budu mít 6666 bodů, bude to tu „dílo Satanovo“? 😳

Třeba Roman přestane chodit? Nebo, co já vím, Jyřýk se lekne? 😂

A nebo se nic nestane a je to jenom pověra?

Je to, samozřejmě, nadsázka, otázka pojatá humornou formou, ale pointa je, snad, jasná: věříte v nějakou „magickou“, nadpodstatnou moc čísel? Nebo nevěříte, ale jste přesvědčeni, že tomu tak je na základě nějakých prožitků? Nebo je to nesmysl?

Nejlepší odpověď
Savier

Ano, až budeš mít 6666 bodů, tyto stránky ovládne Satan! 😳😈

Rokio se promění v Satanáše 😱

Další odpovědi
da ny

Ne, je to nesmysl, číslo jako číslo.

Nic se nestane, nikdo to nepozná 😉
Ze čtyř šestek už nikdo obavy neměl.
Kdyby šlo o tři šestky (pomyslné Satanovo číslo), mohlo by také jít o R666 Vajgar. Vždy mne bezpečně, na ČD přepravil.
Církev i panovníci, potřebovala udržet lidi na uzdě. V poslušnosti. Bázeň a zastrašování je výborný prostředek.
I k pobavení…
https://popel­ky.cz/magie/bo­jite-se-cisla-666-asi-zbytecne-ten-dabel-mival-jmeno-a-vy-ho-znate.html
Kabala má pro abecedu čísla.

„Je Kristus z evangelií také Prosatanem z Apokalypsy?
Když se pokusíme aplikovat „řeckou kabalu“ na Nový zákon, dospějeme k zajímavým zjištěním – třeba že Ježíš Nazaretský je totožný s To Mega Therionem 666 – pověstným „zvířetem“, Prosatanem z Janovy Apokalypsy…“
http://www.gra­nosalis.cz/mo­dules.php?name=New­s&file=article&sid=7333
V životě to chodí i tak, že vše je vlastně jinak, než se jeví (to je i v Malém princi , mé životní bibli 😉
Podle dalších výkladů, pramen§, právě číslo 666 má v přibližně význam : zachovej si svobodu mysli, rozhodování, nenech se porobit…. (to se ani církvi též nehodilo).

paul1

Ne, je to nesmysl, číslo jako číslo.

Já jsem v mládí uznával číslo 66, ale jedna šestka byla obráceně – 69 🙂

orwell

Nevím.

Všechno závisí na úhlu pohledu. Když se na to podíváš z té „správné“ strany, zjistíš, že už ti chybí pouze jeden paleček do zlata.

Roman71

Nevím.

..necháme se překvapit 😉 Třeba se barevné téma tvého profilu na Odpovědi.cz změní v temně rudou v kombinaci s černou a chytne ti počítač, kdo ví? 😁

Každopádně číslo 6 v biblické řeči čísel znamená nedokonalost. Skutečnost, že v knize zjevení je zmínka o divokém zvířeti ve spojitosti s číslem 666, je v tomto čísle zdůrazněna hrubá nedokonalost. Satan a Ďábel (lhář a pomlouvač – význam těchto dvou jmen) má dny své vlády nad Zemí sečteny..

Filipe, kup si bednu bublinek, ať lítaj špunty 😉

Rokio

Ne, je to nesmysl, číslo jako číslo.

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

Roman71

Samozřejmě, že nějakou tu „numerologii“ beru s náležitou nadsázkou, jinak to ani nejde. V Bibli mají čísla také informativní charakter, nic víc, nic míň.. Žádnou vědu v tom nehledám 😉