Ctj běžné zařízení? Ne, rozdíl normální ucho s těmi prasáckými sluchátky, které většina lidí (mladých zvláště) používá, nepozná. Ostatně rozdíl by nemusel být rozeznatelný i s neprasáckými sluchátky, pokud se bude poslouchat v prasáckém prostředí – exteriéry s běžným hlukovým pozadím, prostředek MHD atp., prostě tam, kde se obvykle dnes muzika poslouchá… Ačkoliv jeden rozdíl tu bude: „běžné zařízení“ nemusí umět vůbec FLAC přehrát.
2Kdo udělil odpovědi palec? aliendrone, DoTazatel
před 1905 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
To záleží na okolnostech. MP3 je ztrátová komprese, FLAC nikoliv. Tudíž záleží u MP3 na bitrate – kupříkladu takových 32kbit MP3 už je poznat, ale KDO dnes používá tak malý bitrate? (to se používalo před 20lety) V případě 320kbit nebo VBR (dnes běžně používané) rozdíl nepoznáš, přesně jak píše cochee.
0 Nominace Nahlásit |
Pokud použiješ vyšší datový tok pro MP3, třeba i těch mezních 320kbps, tak už nebudeš schopen zaslechnout jakýkoliv rozdíl mezi MP3 a FLAC, přitom MP3 bude i s takovým datovým tokem výrazně menší než FLAC. Pokud hledáš formát s co nejefektivnější ztrátovou kompresí, tak tím dnes pochopitelně už dávno není MP3 ale králem těchto formátů je dnes OPUS, viz stránky http://opus-codec.org/comparison/ kde najdeš i velmi názorné srovnání různých ztrátových formátů.
Upravil/a: anonym
0
před 1903 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
rozhodně se ale vyhýbej nastavení MP3 kodeku kdy používá nižší datový tok než 192kbps a nikdy nepoužívej konstatntní datový tok CBR který výrazně snižuje efektivitu komprese celého záznamu.