Avatar uživatele
Bvovka

Byl jsem podveden se SIM kartou

Minulý týden se mi stala taková věc. Nesvéprávný známý chtěl abych mu zařídil SIM kartu na moje jméno s tím, že mě přestane obtěžovat. O několik dní později mi přišlo , že musím zaplatit jistotu 7500 Kč kvůli podezření ze zneužití. Ten nesvéprávný známý tu kartu zapomněl někde venku a poté byla odcizena a zneužita. Paušál jsem šel toho dne tedy zrušit, ale dnes mi přišel e-mail jako vyučtování, že musím zaplatit necelých 7000. Ani tolik peněz nemám a nevím co mám dělat když není možnost jak to spravedlivě vyřešit,

Zajímavá 0 před 38 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Snažit se jednat s operátorem a jediné řešení pokud toto zklame, je rychle vydělat peníze a zaplatit. Zase když to vezmeš z drué strany, tak lekce o opatrnosti, kterou nezapomeneš tě nepřišla až tak draho.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Podepsal jsi smlouvu a pak ses nestaral ☹
Jednat s operátorem, možná zkusit policii. Ale obávám se, že pokud se nenajde vinník, jde to za Tebou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud je SIM karta na vaše jméno, zákonná odpovědnost za jakékoliv náklady či škody spojené s jejím používáním leží na vás. Níže popisuji několik kroků, které můžete podniknout:

  1. Kontaktujte svého operátora a sdělte jim o své situaci. Možná budou schopni vyměnit SIM kartu nebo vás navést na řešení.
  2. Kontaktujte policii a podáte trestní oznámení. Pokud můžete prokázat, že byla SIM karta odcizena, mohli byste být schopni se vyhnout některým poplatkům.
  3. Pokud je to možné, pokuste se kontaktovat onoho známého a vyžádejte od něj náhradu. Pokud se vám to nedaří nebo se vám to nepodaří, mohli byste zvážit právní kroky.
  4. Buďte příště opatrnější. Nikdy neposkytujte své osobní údaje ani neuzavírejte smlouvy za někoho jiného. Ujistěte se, že jste plně informováni o tom, co znamená být nositelem smlouvy, než se tak stane.

Rozhodně se poraďte s právníkem, který vám může poskytnout konkrétnější poradenství na základě vaší situace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Ale TY snad svéprávný jsi? Tak se nauč nést následky svého počínání.
Šance na řešení „k tvé spokojenosti“ vidím jako zanedbatelné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Syd

Kupovat někomu sim na tvoje jméno se závazkem mu platit volání byla pěkná hloupost. Měl jsi mu koupit předplacenej tarif. Z tý karty se provolalo a nikoho nezajímá, kdo to volal. Kdybys to ztratil sám a nahlásil hned po ztrátě operátorovi, že to má zablokovat, pak by to byla jiná, ale tady skutečně jiná možnost neni. Musíš to zaplatit. Vymáhala bych to po tom nesvéprávným, ale moc úspěch asi mít nebudeš.
https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/ukradeny-telefon-zcizeni-mobilni-operator-t-mobile-240-tisic-musi-zaplatit-podvod.A191030_112­953_domaci_lre

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Jediné spravedlivé řešení je zaplatit. Neztrácej čas policií a v žádném případě nic neplať žádnému právníkovi. Vina je výhradně na tvé straně. Pokud jsi nesolventní, můžeš se pokusit o sjednání splátek. Přebírej poštu, abys nezmeškal platební rozkaz nebo předvolání k soudu. Vymáhání se vyhni. Něco prodej nebo si sežeň brigádu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek