dust8

Byla by MP3 skladba ve 320 Kbps ve vyšší zvukové kvalitě, něž formát FLAC?

Nejlepší odpověď
Schluker

Tezko, MP3 by i nadale byla ztratovym formatem, narozdul od FLAC, ktery je bezeztratovy.

Další odpovědi
Vojta24

To jistě nebyla, FLAC komprimuje zcela beze ztráty kvality, zatímco MP3 vždy nějakou ztrátu informace má bez ohledu na to jak vysoký datový tok použiješ. Jisté ale je, že třeba OPUS nebo VORBIS (což jsou modernější ztrátové formáty) by při 320 kbps byly kvalitnější než MP3 při stejném datovém toku.