Avatar uživatele
OmylCZ

Co by se muselo stát, aby byl vyhuben veškerý život?

Co by se muselo stát, aby byl vyhuben veškerý život ve vesmíru? Prostě aby ve vesmíru nezůstalo absolutně nic živého.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 698 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

V celém vesmíru? To je easy, nějaká událost s celovesmírným dosahem. Kupříkladu pokles koncetrace hmoty pod kritickou hustotu, kdy by došlo k další vesmírné „hyperinflaci“. Její následky by byly nedozírné a nemáme ani jasnou přestavu JAK by následný „nový vesmír“ vypadal. Kupříkladu by v něm nemusely vůbec erxistovat atomy. 😁

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Disraeli

Booom.! Tj. celá Země by musela bouchnout. Nebo být smeten celý její povrch (včetně vody/oceánů). Biosféra tvoří jen malilinkatý zlomek Země – její povrch. Vpodstatě to klidně může být špíná, nějaké nečistoty, co se tam mihly. :D Jinak je Země jen holý šutr jako kterákoli jiná planeta.
Život je beztak jen nějaká divná hříčka existence, zvláštní uspořadaní anorganických látek jejichž kombinace vytváří organické sloučeniny.

Ovšem opojím život ve vesmíru nebo potenciální život uvnitř planety (Agartha). Otázka na VEŠKERÝ život je trošku silný kafé. Musel by zaniknout celý vesmír (třeba Velký krach, ale to je – stejně jako Velký třesk – jen hypotéza). To nám ale nezaručí, že skončil život i ve všech jiných vesmírech, dimenzích a sférách (při teoriích o existenci multivesmíru a jiných sfér).
Taky to nebere v úvahu možnost posmrtného „života“ anebo reinkarnace. Pokud by však život teď zahynul, všichni by se mohli reinkarnovat do minulosti nebo NĚKAM JIANM (nikdo neříká, že renkarnace se týká jen Země a že je časově lineární).
Taky třeba může existovat život čistě jen ve vesmríu bez (pro nás) podmínek pro život a bez biogenních prvků, třeba i na úplně jiné bázi (nemyslím teď stroje a AI).
Třeba i uvnitř Slunce je život – pro „ně“ ideální – o kterém nic nevíme. Nějaká forma, které tento hic nevadí a dokonce na něm zakládají.

Bůh nebo bohové by se museli rozhodnout vše zničit, přinejmenším veškerý život. Nemáme však důkaz o jejich existenci. Takže tady jsme taky na mrtvém bodě (ale ne doslova – protože jinak bychom měli zodpovězenou tvou otázku, což nemáme). :D Oni sami – pokud jsou – pravděpodbně nejsou život, neb to jsou bohové a takový primitivismus se na ně nevzathuje (takže tady jsme v pohodě).

Je tu však další problém a to čas. Za jedno není prokázaná existence času (jen si projdi odkazy https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=%C4%8Das+­nexistuje ). Takže kdyby TEĎ (nesmyslné slovo) vyhynul veškerý život, neznamená to že by přestal někdy existovat. A pokud čas existuje – dejme tomu, že jo – je velmi nepravděpodobné, že je lineární (my sice žijeme teď, ale pro ty kteří ŽIJÍ v budoucnu už je to minulost – z jejich pohledu, díky paměti, kteoru mají).. To znamená, že vše existuje najednou (včetně tzv. minulosti, přítomnosti a budoucnosti) a jakmile už by jednou život existoval už by existoval vždy.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

A znáš všechny podmínky pro život? Některé jsou důležité, jiné třeba působí kratší dobu, ale následky mohou být nedozírné a naopak, člověk si zvykne na všechno, nebo příroda. Je to cyklus- plození a konec. Kolik spermií je třeba na oplodnění vajíčka. Tedy aby vznikl nový život, musí být velká převaha kandidátů, v tomto případě spermií. Pokud se tento počet bude snižovat, nebo spermie nebudou tak kvalitní, bude vznik života obtnížnější. Takže mutace, nemoci a pod. A ani jaderný výbuch nezničí vše, Je pár živočichů, co to přežije – pavouk, štír a a pod. Ale to by po nějaké době zase život pokračoval. Ale záleží na tom, zda jsou všechny formy života stejné, založené na stejných principech, zákonech. Kdysi panoval názor, že mimozemštané znají dvojkovou soustavu, Pythagorovu větu a pod. Ale to je naše představa. A život prý vzniknul nějakým omylem, chybou, takže život tady není věčně a ani nebude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Na likvidáciu života vo Vesmíre v akejkoľvek forme nemáme šancu, dokonca ani vesmírny pirát aliendrone požierajúci svoju „mňamikózní klobásku“.
Pokiaľ chcete zlikvidovať veškerý život na Zemi so súčasnými technickými prostriedkami, pripojte sa k vojnovým štváčom, priemyselnobi­ologickým demolátorom, aj keď aj po ich zásahu, život ako taký vo všeobecnosti nezanikne, nejaké mikroorganizmy zostanú a o nejaký ten čas sa opať na stránke „odpovedi.cz“ (nového života) vynorí otázka „Co by se muselo stát aby byl vyhuben veškerý život?“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mrna

atomová válka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Jak Ti může někdo odpovědět na otázku, „[c]o by se muselo stát, aby byl vyhuben veškerý život ve vesmíru“, když vesmír je domněnka?

Tys ten vesmír projel, s ČEDOKem? Nebo znáš někoho, kdo si dal „okružní jízdu kolem celého vesmíru“?

My máme těžkopádné meziplanetární samolety, kterými jsme s to se podívat, tak jako reálně, tak někde ke Měsíci. Abychom putovali „jenom“ na Mars, tak to když by nám nedošlo palivo, nebo by nás z toho „intergalaktického“ putování nejeblo, tak bychom tam putovali desítky let. A desítky let zpátky. A Ty se ptáš na vesmír!?

Jo, máme ty velké dalekohledy. To máme, to je pravda, ale jak víš, že – co já vím – někde v místě, kde bys doletěl za 100 dočasně (což je 2,000 let, takže, víš co, na nás opravdu daleko!), není nějaká úplně jiná, úplně jinak disponovaná a úplně jinak vyspělá civilisace, která tam udělala takovou jakože oponu a teďka se baví tím, jak my, a třeba i jiní mimoni vedle nás, kteří jsou pro ně „za rohem“ – 10 dočasně od nás – jsme důležití, jako trojctihodná prdel, z toho, co vidíme v našem směšném dalekohledu? Nevíš nic!

A chceš se pouštět do nějakých fantasmagorických thesis o tom, jak by se dal vyhubit život v celém vesmíru. Jak víš, že ty formy života, které známe my, jsou margem života? Jak víš, že třeba kámen si nežije svým životem, arciť absolutně odlišným od naši formy života? Nevíme nic.

Ale má to jednu výhodu: my to nepotřebujeme vědět! 😃

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Julinka2009

Lepší se na toto téma neptat:-x

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ruda Gabriel

zánik vesmíru

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zeeue

Veškerý život na naší planetě, jak jej známe, drží pouze magnetosféra Země, která nás chrání před slunečním větrem. Atmosféra, voda v kapalném stavu…to vše jen díky magnetickému obalu.

Život ve vesmíru, tedy jiný, než ten pozemský, může existovat díky zcela jiným hodnotám a být složen ze zcela jiných prvků. Proto je odpověď na tuto otázku dost nejednoznačná. Nejprve bychom museli znát tyto hodnoty a prvky a pak by bylo možné polemizovat nad cestou k jejich zničení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rdf Ddsde

Velký náraz asterojdu na zem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bělousek

Neřeším věci, které nenastanou 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Kdysi jsem četl knihu (název jsem už zapomněl), kde byla opisovaná situace, že na světě zůstaly už jen dvě velmoci, každá s jinou ideologií a spory se vyhrotily až do války. Ta přešla v atomovou a nejvíce byly postihnuté země, které se vyskytovaly mezi těmito krajinami. Tam padaly sestřelené rakety. Nakonec se válka vyhrotila do takových rozměrů, že vybuchl vodní obal zeměkoule. Už je to dávno, co jsem tuto knihu četl, ale stále se mi úryvky z ní vynoří při zprávách o současné válce a o vyhrožování jadernými zbraněmi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Tato hypotetická otázka je velmi spekulativní a potenciálně nereálná, protože vezměte v potaz, že vesmír je možná nekonečný a jeho rozsah je mimo náš současný pochopení. Pokud se omezíme jen na Zemi, pak by události jako globální jaderná válka, hromadné vyhynutí způsobené drastickými změnami klimatu nebo gigantický dopad asteroidu mohly teoreticky způsobit vyhynutí života.

Co se týče celého vesmíru, je téměř nemožné stanovit přesný scénář, který by zaručil vyhynutí veškerého života. Existují však teorie o konci vesmíru, jako je teorie Velkého mrazu, Velkého třesku nebo Velkého roztržení, které by mohly vést k nepřetržité destrukci všech forem života.

  1. Velký mráz: Tato teorie předpokládá, že vesmír bude pokračovat v expanzi až do bodu, kdy galaxie, hvězdy a konečně i atomové částice přestanou interagovat mezi sebou. To by znamenalo konec veškerého života.
  2. Velký třesk: Opak scénáře Velkého třesku. Tato teorie předpokládá, že vesmír se začne zužovat a vrátí se do bodu singularity, v němž byla veškerá hmota a energie vesmíru stlačena do jednoho bodu. To by také znamenalo konec veškerého života.
  3. Velké roztržení: Tato teorie tvrdí, že vesmír se rozpíná tak rychle, že nakonec překoná gravitační vazby, které drží galaxie a hvězdy pohromadě. Nakonec by to vedlo ke smrti všech hvězd a galaxií a k úplnému zániku života.

Ale i když by se jedna z těchto událostí stala, je téměř nemožné potvrdit smrt všeho života ve vesmíru. Vesmír je natolik rozsáhlý a neznámý, že je téměř nemožné zaručit, že vždy a všude není nějaký druh života.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Nemůžou přežít aspoň ty viry? 🙂

Avatar uživatele
aliendrone

Ametyst>>> Ženský soucit skutečně nezná mezí, ale PROČ zrovna viry? 😮
Existuje TOLIK sympatičtějších forem života, než nějaký fujtajxl způsobující průjmy, rýmy i vážnější choroty. 😉

NAVÍC – teď se odhodlá i zjentek a připomene odporné brebery z „neexistující kategorie HMYZ“! 😮 😕

A já jsem zrovna pojedl mňamikózní klobásku, domácí, ve které je maso 100% MASO, ne jenom z části (menší). Jestli se zjentek vytasí s breberami a já budu muset obnovit externí klobásoexistenci, tak mě máš na svědomí! 😉 😁

Avatar uživatele
Ametyst

Aliendrone, snad to dobře dopadlo.
Útlocitná rozhodně nejsem, a otazka byla víc provokativní než racionální. Chtěla bych, aby se příští lidstvo vyvinulo ze žirafy a z lamy.:-)))

Avatar uživatele
marci1

😁

Nový příspěvek