Avatar uživatele
dust8

Co by se stalo kdyby nějaká země odmítala mít připojení k internetu? Fungovalo by to tam nějak?

Prostě by si řekla, že to šlo dříve bez toho, tak se bez toho obejdou i dál. Fungovalo by to tam nějak?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1951 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lgee

Ano je spousta zemi kde není přístup k internetu, ale v každé takové zemi je minimálně intranet, což je například KLDR nebo Čína.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nějak by to tam samozřejmě fungovalo i bez internetu 🙂 Země které vykazují tendence blokovat převážnou část internetu jsou často velmi izolované ve všech ohledech i do značné míry tržně soběstačné. V důsledku toho umí přežít i v takovéto izolaci. Pak už jen záleží na tom zda umí vyzobávat to co jim okolní svět nabízí a co je pro ně výhodné a souběžně s tím chránit svůj vnitřní izolovaný svět, pokud toto umí skloubit jako třeba Čína může se jim i přesto dařit poměrně dobře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

ono je to jako všechno dvousečné. Omezení přístupu na určité zahraniční servery může být na jednu stranu považováno za významné omezení ale často to také vede k tomu že vnitřní trh začne vytvářet svoje vlastní substituty za tyto blokované služby a stává se do jisté míry soběstačnější. Pečlivá selektivní blokace tedy může být pro vnitřní trh dané země do jisté míry výhodné. Protože najednou má smysl aby tam vývojáři dělali něco co by jinak v globální konkurenci patrně z počátku neobstálo, a rozvinout to postupně v plnohodnotný substitut. (typický případ je Čína, která má díky tomu silnou vlastní sociální sít a facebook tam nehraje tak velkou roli jako třeba u nás, svůj vlastní vyhledávač který tam má více uživatelů než čínský google, atd.. jsou tam snahy vyvíjet svůj vlastní operační systém pro počítače na bázi linuxu a používat jej ve státní správě což jistě kromě pracovních příležitostí přináší i jisté úspory na nákladných licencích) Takže na jednu stranu takové omezování internetu není nijak chválihodné, na straně druhé může dané zemi paradoxně pomoci. Je to vlastně takový ekvivalent CLA, vy prostě ja nějakou službu uvalíte takové clo (blokaci, rychlostní omezení) aby se ji tu nedařilo tak efektivně dusit lokální konkurenci. CLA se praktikují běžně, za tímto účelem protekcionismu trhu, tak proč ne selektivní blokace služeb na internetu, je to vlastně stejný princip.

před 1944 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek