zjentek

Co může jednotlivec udělat pro to, aby na něj vůbec neplatilo pravidlo karmy?

Nejlepší asi bude nedělat vůbec nic?

Odpovědi
marci1

Není to tak jednoduché. Většina lidí si myslí, že je karma jenom jedna. Ta se však rozděluje hned na tři typy, konkrétně na současnou, nashromážděnou a osud. Právě první zmíněný typ je nejznámější a dal by se popsat jako zmiňovaný princip akce a reakce, doplňuje ho ovšem druhý typ, který závisí i na všech minulých životech člověka, což má za důsledek, že se jednotlivé činy a události ze všech minulých i ze současného života na sebe nabalují. Současná karma tak proti nashromážděné karmě mnoho nezmůže. Vše navíc ovlivňuje ještě zmiňovaný třetí typ, kterým je osud. Ten je vlastně souhrnem událostí, které jsou člověku předem dané a pro jejich ovlivnění nebo změnu nedokáže nic udělat…

Více na https://horos­kopy.blesk.cz/cla­nek/nove-horoskopy-astroclanky-magie/745504/o­pravdu-svou-karmu-muzete-napravit-tohle-jsou-nejcastejsi-myty-kterym-se-nevyplaci-verit.html?ut­m_source=horos­kopy.blesk.cz&ut­m_medium=copy
😄

Disraeli

Ne. Nicnedělání má taky velký vliv/efekt. ;) Často spíš negativní, protože se pojí s negativy (lhostejnost, laxní přístup, lenost, nuda, stagnace* či spíše úpadek, nedisciplinovanost, neaktivnost/ne­činnorodost, zhrzenost, paralyzovanost, strach, deprese, zklamání, vyhoření, žádná víra / naděje, úbytek pozitiv, přízemní přežívání, odevzdanost – v negativním slova smyslu, neposkytnutí/ne­poskytování pomoci, nedělání ničeho užitečného, apod).

  • Nic nestojí ani není neměnné; pokud to budí takové zdání, tak to znamená spíše zhoršování situace. Nepracuje-li se na tom, aby to bylo dobré, tak to bude „samo od sebe“ špatné, zhoršující se. Nic nezůstává stejné, buď je to lepší nebo horší. Ctnosti vs neřesti.

Nečinnost je sama o sobě dost špatná a nese s sebou X negativ, hříchů (jak důvod nečinnosti, její průběh. tak i její následky). Na karmu to bude mít vliv… ale rozhodně spše negativní. Příčina a následky jsou zde lehce vyvoditelné, protože nedělat nic znamená hodně.

Být dobrý a snažit se být lepší, tak aby taková byla i karma. Karma může být dobrá, zlá i řekněme trochu neutrální.
Dobrá je samozřejmě nejlepší. Lepší karma, lepší život.

Snažit se napravovat negativa nashromážděná v karmě – v životě i napříč životy.

Usilovat o duchovní růst a probuzení/osvícení zahrnující henosis. To je pak skutečné vymanění se z karmy.
Odpoutání se od všeho, návrat k pravé podstatě/zdroji. Už žádný život a lpění. Stát se ničím i vším, nad rámec prostoru i času.

aliendrone

V těhle věcech se moc nevyznám, v tom se prostě néééóóóriéééén­tuju. 😉

Ač mám VELMI silné pochybnosti o tom, že máš na mysli něco z mé následující odpovědi, tak jsem aliendrone, tudíž…

Hned z první mne napadá, že zjentek se chce dožít roku 2050! 😮
To proto, že podle nařízení ZLOunie bude veškeré „fujky“ topení/vytápě­ní/ohřev zakázáno a všechny budovy budou muset být „ekologicky bezuhlíkostopové“ (tedy solár apod.). Sbohem topení fosilními palivy, sbohem praskající ohýnku v krbu (při kterém se TAK DOBŘE souloží (svíčky proti tomu HADR!) > ROMÁNŤYKA woe, ještě lahvinku POLOSLADKÉHO [ne abys zkoušel suché!!] vínečka a babám z toho jdou samy od sebe nožky do praku! 😉 ). Po 2050 už žádné kotle [ani na DŘEVO/pelety], krby a ani KARMY, ještě tak el. bojlery (leda bys platil dodatečně zavedenou SUPERDAŇ za neekologičnost, tím se nejspíš problémy s KARMOU vyřeší). 😮 😕

Jak píši, s tím po roce 2050 budeš mít po žížalkách, takže chápu, že s dostatečným předstihem hledáš řešení, jak to obejít. Bo nějaký elektrický přímotop je v tomto ohledu o ničem. Což hodnotím jako prozíravé, ale…
Zvážils možnost, že v tom budoucím světě plném PRAVDY a LÁSKY, (nejen) genderové progresivity a tak vůbec se ti MOŽNÁ ani nebude chtít žít? 😮 Čímž by se to celé vyřešilo snadno „samo od sebe“. 😉 😁 😁