Asker1144

Co se děje, když se vyčerpají všechny dostupné kombinace sériových čísel na bankovkách ?

Dobrý den, mám otázku. Co se děje v momentě, když např. u bankovky 100 kč dojdou všechna dostupná kombinace sériových čísel ? Může existovat taková bankovka vytištěna dvakrát se stejným sériovým číslem ? Nebo se po vyčerpání dostupných sériových čísel přestane bankovka dané hodnoty tisknout ? Ale, co když bude poptávka po hotoovosti a lidé ji budou potřebovat ? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Drap

Doposud se to žádné měně na světě nestalo.

da ny

Toho bohdá nebude. 😉
S naší abecedou a číselnými kombinacemi.
Bankovky nejsou věčně stejné.
Když popustím uzdu fantazi…
Změní se třeba (opět) ochranné prvky, jejich místo, vodoznaky atd.

A než by k něčemu takovému mělo dojít (spekulace). nebudou se jednou
bankovky a mince používat vůbec…, Ale to asi nehrozí Vašim vnoučatům a pravnoučatům 😉
https://www.cnb­.cz/cs/bankov­ky-a-mince/bankovky/
https://www.cnb­.cz/export/si­tes/cnb/cs/le­gislativa/.ga­lleries/vyhlas­ky/vyhlaska_274_2011_­uplne_zneni.pdf
Trochu méně dumejte o zbytečnostech a hloupostech,.

Emefej

Matematicky nemožné