agentpv

Co si mám představit pod pojmy: hudba má drive – hudba má groove?

Nejlepší odpověď
Mravenec

Groove je hudební základ, který hraje rytmická složka hudební skupiny (bicí, basová linka, případně rytmická kytara nebo klávesy). Groove je typický pro populární hudbu, ale také pro alternativní hudbu a nezbytný v hudebních žánrech jako jazz, swing, bebop, funk, rock nebo soul. Označení „mít groove” nebo „mít drajv” se také používá ve smyslu „mít švih”, „mít svěží rytmus”, „mít odpich“. Groove je ta hudební složka, která některé posluchače nutí tančit nebo si podupávat do rytmu.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Groove

Další odpovědi
Filip84

Drive je, v přeneseném významu, „tah“, třeba když má někdo v práci drive, tak to znamená, že za to umí pořádně vzít. V hudbě to znamená, že tě „chytne“, prostě, když jdeš na Ramstein, neočekáváš večer s dechovkou Pidlovankou, a když jdeš na dechovku Pidlovanku, neočekáváš, že z ní budou bábám vypadávat zuby, jestli chápeš. 🙂

Groove je hudební základ, který hraje rytmická složka skupiny, tj. bicí, basová linka, případně rytmická kytara či klávesy. Má-li to nějaký přenesený význam, pak já ho neznám, třeba to doplní někdo jiný. 🙂

aevul

Filip84: slušnost je uvádět zdroj,