Tonda Káňa

Co si myslíte o lidech, kteří nikdy nenaslouchají argumentům druhých?

Pro mě osobně jsou tito lidé nechutně arogatní, protože pokud někdo nikdy nenaslouchá argumentům druhých, tak to dělá zkrátka proto, protože ho nezajímají, přičemž ho nezajímají proto, protože si myslí, že je nepotřebuje slyšet, neboť on je člověk co má absolutní pravdu. Tohle je ukázkový případ arogance.

Já nějaké takové lidi v okolí mám a jsou to hlavně vesměs hloupí lídé, kteří si myslí, že pobrali všechnu moudrost světa. Tito lidé jsou ale nepoužitelní v normálním pracovním prostředí, kde se v týmech řeší různé problémy a je nutno poslouchat i argumenty ostatních. Navíc diskuze založená na vzájemné výměně argumentů je základem civilizované debaty. Pokud to někdo nechápe, tak je to opravdu tristní. No není divu, že někteří pak končí v hospodě… 😜

Jaký na takové lidi máte názor vy? Jsou to také podle vaší zkušenosti většinou hloupí lidé?

Nejlepší odpověď
df

Nemyslím si, že by někdo byl tak vyhraněný, aby ho žádný argument nezajímal. Záleží od koho/čeho argument přichází a kdo! je s argumentem konfrontovaný. Ono to není tak jednoduché. Je to na diskusi.
Obecně bych řekl, že jsou dva typy lidí. Jedni mají jakýsi filtr a co přes filtr nepřejde, to nepřijme. To jsou tzv zabedněnci, bez možnosti trvalého vývoje. Druhý typ filtr nemá, je nepředpojatý. Ten argument zváží a buď s ním pracuje, nebo ho vyhodnotí jako nerelevantní.

Další odpovědi
led

Nejprve je třeba rozlišit hloupost od moudrosti.
Vezměme 2 lidi se stejnými znalostmi… a tady přijde rozdíl:
A: moudrý si vyslechne názory jiných a zváží jejich přínos k vyřešení problému
B: hloupý se:
1 – obejde bez diskuse mezi lidmi s rozdílným pohledem a vystačí si jen se svou moudrostí
nebo
2 – vyslechne si i jiné názory k danému problému, ale tím to končí, nadále trvá jen na svém názoru, pokud ten druhý (oponent) není silnější
C: Existuje i typ „alibista“, který se přikloní k názoru toho, který je mocnější, od kterého více získá, bez ohledu na pravdu. Ve smyslu této poučky přežití: „Co je to pravda? Pravda je to, z čeho mám zisk .“

Filip84

Že jsi, zase, nic nepochopil. 🙄

da ny

Mám názor jiný.
Vždy jde o způsob (taktika a diplomacie se vyplatí) 😉
Nepřesvědčovat.
Neomlouvat (sebe). Takové argumenty v diskusi, k ničemu nevedou.
Nemusí jít o aroganci (hlavně, když není veden dialog, argumentace je zbytečná a často objektivní, pokud se nejedná o matematiku, vědu a jejich doložené/prokázané poznatky).
Nikdo není „povinen“, poslouchat nějaké argumenty druhého.
„Vytýkat“ nemá kolega, to je věc nadřízeného.
S TÍMTO RVRZENÍM NESOOHLASÍM, CÍTÍM TO JINAK : „Tohle je ukázkový případ arogance.“
a MŮŽE TO BÝT JEŠITNOST ARGUMENTUJÍCÁHO.
Takoví lidé, VŮBED NEMUSÍ BÝT HLOUPÍ, a docela dobře použitelní.;-)
Jen to s nimi někdo neumí asám se chová direktivně, s tím, že jen on to mysí/dělá správně.

„No není divu, že někteří pak koční v hospodě… 😜! ⇒ takový způsob reakce a ODVETY, pro mne zavání jen určitým primitivismem, uraženou ješitností, trestem.
A hloupým „uvolněním se“, zklidněním hormonu argumentátora.
Je to fiilzsofické téma, na delší dobu……

elkon

Namyšlení ignoranti.

Rokio

Jsou to hlupáci.

Ani já nejsem takový. Nepatřím mezi arogantní lidi, a proto poslouchám a čtu i názory druhých lidí a snažím se si z toho něco vzít.

Když tady položím otázku, tak se přečtu všechny odpovědi na ní a poté jim dám palce, pokud to není naprostá hloupost nebo odpovídající útočí na tazatele.

Ametyst

Jak už dlouho pozoruji, touhle vlastností se vyznačují levičáci. Ti musí mít vždycky poslední slovo, uječení skáčou do řeči, přesvědčení o své pravdě, a netolerantní k jinému názoru. Protože mají tu permanentní revoluci v krvi, a chtějí převychovat lidstvo, nedá se s nimi rozumně mluvit. Oni sami v debatách selhávají, protože oponenti mají pravdu. Levičáci razí ideologii, která má daleko k realitě.

zjentek

Existuje ovšem i druhá strana této „tvé“ mince. A ta taková, že již prostým nasloucháním argumentů druhých mohou být (a ony taky budou) tvé osobní kvality „řádně“ zprůměrovány, neboli rozvrženy společensky/po­liticky/demokra­ticky „spravedlivě“, rovněž na pracovní půdě platí dvojnásob 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Filip84

df: Nedávno za mnou přišel technický omezenec a chtěl se bavit něco o kole. Nestačilo mu jemné naznačení ve formě sluchátek v uších a tak 1/2 minuty ignorance – technický omezenec. V pořádku. Tak mi začal říkat, cosi, že neviděl, a že si myslí, a já mu říkám: „Jestliže dojde ke střetu aplikace zásady enumerativnosti veřejnoprávních pretensí a zásady legální licence: kterou mám upřednostnit?“ Stál, blbě čuměl, bylo vidět, že přemýšlí, snaží se vypadat inteligentně, ale ynteligent nemůže vypadat inteligentně – kde není ani smrt nebere. A pak zabreptal cosi, že se chtěl jenom zeptat a … A já mu říkám: „No jo, to je hezké, ale mne to nezajímá. Já aktuálně řeším kontravalentní vztah mezi zásadou enumerativnosti veřejnoprávních pretensí a zásadou legální licence: patří se vždy postupovat podle zásady in dubio pro libertate, nebo, podle zásady, iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere, upřednostnit aplikaci zásady nemo turpitudinem suam allegare potest“? Zalapal po dechu a odešel. A já měl pokoj. Já mám od technickýho omezence pokoj, technickému omezenci se o tom bude zdát ještě třicet let! 😂

Třeba! 🤓

df

Chudák🤓

Tonda Káňa

Páni, ty si teda arogantní ** (rozuměj **toxický) člověk…

A mluvíš takhle i se svojí maminkou? Říkáš jí „Ty, podívej, Mutter, já, v zásadě, na této návštěvě být nechci, arciť jsi moje Mutter, tedy zde budu, jako! Ovšem jen ein paar Minuten, pak už musím, jít, neboť mám na práci věci eminentního významu, jako třeba psát věci co nedávají imanentní sensus na jeden web.🤪👿“

Filip84

Mentalus magnus: A proč bych to, v reálném životě, tak okecával? Proč bych měl tomu člověku vysvětlovat, proč nepřijdu? Nepřijdu, protože nepřijdu – hotovo, na skutečnosti, že nepřijdu, důvody proč nic nezmění, debata o tom by byla bezpředmětná, rozhodnutí je konečné. A, ano, i v rámci rodiny mám lidi, se kterými jsem přerušil diplomatické vztahy.

Jednám věcně, fakticky, non multa – sed multum. Nevedu závod v oblíbenosti: kdo nemá nepřátele, nemá charakter. S velkým potěšením budu nenáviděn za to, co jsem, mnohem raději než milován pro to, kdo nejsem! 🙄

Nemám úzkostně inhibovaný temperament, nemám potřebu rozpory urovnávat za každou cenu, mám smysl pro hluboká nepřátelství: kdybych žádného nepřítele neměl, musel bych si ho vytvořit sám ze sebe! Pokud bych neposlal alespoň 1× za týden někoho do prdele, něco by s tímto světem a / nebo se mnou bylo špatně.

Ale to ty nikdy nemůžeš pochopit! 🙄

Tonda Káňa

df, opravdu nikdo takový neexistuje? 😁

Viz diskuze zde https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-byste-definovali-toxickeho-cloveka

df

Nevěř všemu. Jedna věc je tvrzení a druhá věc je život. Můj názor jsem uvedl v odpovědi

Tonda Káňa

No já mu taky moc nevěřím, nejem ohledně tohohle 😅