dust8

Co si myslíte o textu: „Svět je cirkusovej stan a člověk jako klaun mastí za špekem špek, aby moh pánbůh smíchy řvát?“

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dYF7Z-q3qhI&ab_chan­nel=miroho

Nejlepší odpověď
annas

Cirkus představuje svět, v němž má každý své místo – někteří jsou nahoře, jiní dole. V cirkuse vystupují třeba akrobati, ale i klauni, kteří něco předvádějí, baví posluchače, často vypadají směšně, zvláště když se klauni, (=lidé), ukazují, jak snadné je mnohé oklamat,, vyberou tedy jeden „špek“ za druhým, něco mimořádného co bije do očí, . Je vidět, že přemýšlejí. Ti „bozi“ nahoře kteří něco vymysleli v jejich prospěch, byť jde jen o sliby, se "klaunům smějí, že naletěli.

Závěr – Člověk přemýšlí a Bůh se směje – rabínská moudrost, mám pocit, že ji někde citoval Kundera.

Jinak přenesený význam slova špek. Tak nějak Kabátům rozumím.

Další odpovědi
elkon

Je to blábol, bez ohledu na to, odkud to je.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.