Savier

Dá se brát kocovina jako nemoc? Mám právo na den volna v práci?

Nejlepší odpověď
Kelt

Pokud nemáš pevnou vůli a ožereš se jako prase a víš, že máš jít do práce druhý den, tak by ti zaměstnavatel měl dát v prvním případě varování, pak ukončení pracovního poměru.

Další odpovědi
led

Nie, je to v prvom rade slabosť a nezodpovednosť voči samému sebe.
Máte nárok na neplatenú absenciu, prípadne na ukončenie pracovného pomeru.

Dochy

S trochou štěstí sickday – pokud ho zaměstnavatel nabízí a pokud na daný den nemáš zrovna naplánovanou činnost, kterou je nutné sladit s ostatními.
Vše ostatní je pak ústupek od zaměstnavatele.

da ny

I ty jeden „komiku“! 😉
NE
Je to nezodpovědné.
S zbytkovým alkoholem (test), způsob, jak přijít o práci.
V zaměstnání odvede takový jedinec, mizerný výkon a hrozí
zvýšené riziko úrazu.
Pokud je to možné, může si taková osoba požádat o den dovolené/NV.
Svým nezodpovědným jednáním (zůstane doma), může zaměstnavateli,
kolegům v práci zkomplikovat situaci na pracovišti (kde chybí 1 pracovní
síla, se kterou se počítalo.
Když už člověk musí nepřiměřeně pít, slavit, tak, že se dopracuje, ke
kocovině. Měl by si vybrat den tak, aby se z toho mohl v následujícím,
volném dnu vyspat a zmátořit.

cappuccino

Savier opet sprymuje!!:-P

jirka F

Ne nemáš, v prvním případě je varování když se opiješ podruhé tak ukončení pracovního poměru.

Savier

Kelt: Jednou za čas se skoro každý ožere jako prase…

Dochy

Ne, není pravda, že se skoro každý ožere jako prase. Ti rozumnější znají svou míru – i když jsem to párkrát přehnal, druhý den jsem byl OK. Ti jen o chlup méně rozumní se sice zlískaj, ale vyberou si k tomu páteční nebo sobotní večer. Až ti ostatní se zlískaj v neděli nebo v týdnu.....