Mám takový pocit, že čárový kód zobrazuje pouze číslo výrobku, z něhož se odvíjí cena. Čísla jsou pod čárovým kódem napsány i klasickými znaky, pro případ že čtečka nereaguje – musí být čísla opsány ručně.
0 Nominace Nahlásit |
myslím, že ne. Čárový kód podle mě slouží pouze k identifikaci daného výrobku
0 Nominace Nahlásit |
To tam není. Čárový kód, známý jako EAN-13, podle nového IAN nebo GTIN, obsahuje prefix – většinou zemi původu dodavatele (nikoli výrobce!), číslo výrobce a pořadové číslo produktu. Prefix uděluje mezinárodní agentura, číslo výrobce národní agentura a pořadové číslo si daný výrobce stanovuje sám podle interní databáze. Podrobnější údaje, tedy nějakou šarži výrobku či datum spotřeby, IAN neobsahuje.
Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/EAN
0 Nominace Nahlásit |
Tato inforamce tam není, řada výrobků ani nemá stanovenou dobu minimální spotřeby.
0 Nominace Nahlásit |
Teoreticky by to šlo samozřejmě udělat přes dynamické QR kódy, nicméně těžko říct, proč by si s tím někdo dělal tu práci a hlavně škodu. Na zboží musí být minimální doba spotřeby ze zákona přímo na obalu. Ne každý má v obchodě přístup k internetu, takže to musí být vyražené přímo na obalu
Já jsem chtěl hlavně čtečku, která bude rychlá a bezdrátová. Podařilo se mi ji koupit pod dva tisíce a úplně bez problému se mi s ní pracuje. Takže není potřeba nutně kupovat čtečku za desetitisíce.
To bych také chtěla, něco rychlého co nás nebude zdržovat od práce. Kde jste ji sehnal pod dva tisíce?
Pokud ji tedy chcete pořídit za dobrou cenu, tak doporučuji se podívat na stránky internetového obchodu nc .cz , kde je prodávají. Najdete tam levně kvalitní čtečky čárového i QR kódů s velkou pamětí kódů.
ok :) to by mě teda zajímalo, jak to obchody dělaj… no však já se na to určitě ještě někdy zeptám ;)