Ivetka .....

Dobrý den, potřebovala bych poradit s líhnutím vejcete

Dnes když jsem byla s bratrem a sestrou na procházce, tak jsem našla vejce položené na trávě. Nevím určitě jakému ptákovi patřilo ale podle vzhledu a velikosti se nejvíce podobá kukaččím vejceti ale je kukaččí vejce je takové tyrkysové spíše do modra ale tohle je spíše víc zelené. A moc bych si ho chtěla vylíhnout. Podle googlu si mám vzít krabičku, vycpat si jí látkou,senem,slá­mou…atd.
Poté tam dát malé kamínky proto udržují teplo a to vejce položit na ty kamínky. A zahřívat to tak, že se na to svítí tepelnou žárovkou. Bylo tam i video tak jsem to udělala podle toho videa. Akorát nevím jak poznat jestli by se mi to mohlo vylíhnout nebo ne. A taky bych potřebovala pár rad okolo takovéhle věci. Moc prosím o odpověď.
Děkuji

Nejlepší odpověď
zjentek

Ach jo… další typická ukázka, kdy se prostý člověk bezvýznamně snaží nahradit Boha. Nechte vejce ležet, kde leží, vejcete nevejcete!!! Jestli si chcete vylíhnout vejce, počkejte si, až vás někdo oplodní!

Další odpovědi
ivzez

Líhnutí vejcete (stejně jako vejceti) je nesmysl,
s tím nikdo neporadí.

Ale kdyby mělo jít o vejce (vejci), to by mohlo být něco jiného.

PS:
Nalezené vejce je nejlepší nechat tam, kde jste je našli.

Hufnágl

Dej si ho podpaždí a vyklube se ti rarášek.

anonym

Šmátrat na vejcata budiž zapovězeno.

cochee

Btw s tou kukajdou nemáš pravdu, kukajdí vejce může být různé a Kayley ho vždy snáší k takovým ptákům, aby se to její vajo podobalo vajcům „macechy“ a „otčíma“.