Savier

Dokáží zvířata cítit lásku?

Nejlepší odpověď
da ny

Tu Vaší, určitě ano 😉
Dokáží i „žárlit“.

Otázka mne přiměla ke hledání:
Dokážou nás zvířata opravdu milovat jako my je?
„Japonští a britští vědci v letech 2015 a 2016 prokázali, že psi a kočky vylučují oxytocin, hormon lásky a důvěry, stejně jako lidé. Když psa jeho majitel chválí a laská, může úroveň oxytocinu u psa stoupnout až o 57 procent. U šelem to je jen 12 procent. To potvrzuje všechny názory, že se kočky o lidi příliš“
https://ekolis­t.cz/cz/zpravo­dajstvi/zpravy/do­kazou-nas-zvirata-opravdu-milovat-jako-my-je

Další odpovědi
Drap

Myslím, že u nich se nedá mluvit o lásce ale o pocitu bezpečí a spokojenosti. V každém případě lásku a náklonost člověka, kterého znají, zvláště svého pána cítí.

Lurius

Řekl bych že každý savec cítí lásku

led

U zvierat možno definovať „ľudský pojem lásky“ ako istú živočíšnu príťažlivosť. Rovnako cítia príťažlivosť aj u človeka, ktorý je k nim dobrý, nielen navonok, ale aj svojim vnútorným citom.

orwell

Samozřejmě ano, posuď sám.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=gfWnyLej­gSE

paul1

Určitě, naše fenka zvlášť 🙂