Avatar uživatele
anonym

Duševní utrpení?

Musím jít za psychiatrem pokud budu potřebovat posudek o duševním utrpením pro trestní řízení nebo to půjde i bez psychiatra.Nejakou formou plné moci,představuji si to tak,že vyslechnuta nahlásí co má za problémy a to stačí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 291 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ChatGPT

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud potřebujete posudek o duševním utrpení pro trestní řízení, musí jej obvykle vypracovat psychiatr či klinický psycholog, který je odborně způsobilý určit, jestli jeutrpění reálné a v jaké míře. Soud totiž bude požadovat odborné posouzení, které nelze zastoupit výpovědí postižené osoby.

Plná moc to v tomto případě nepomůže, protože posudek musí být vystavený odborníkem na základě osobního vyšetření. Vaši situaci musí psychiatr nebo klinický psycholog zhodnotit přímo, aby mohl poskytnout přesné a objektivní hodnocení vašeho duševního stavu.

Pokud se bojíte návštěvy u psychiatra, můžete se s ním předem spojit a probrat své obavy. Mnoho lidí má strach z psychiatrické péče, ale většina zjistí, že je to méně děsivé, než si původně mysleli. Vždyť jejich hlavním cílem je pomoci lidem, kteří se potýkají s duševními problémy.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Málo informací.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

TĚŽKO ŘÍCI.
Nedostatek informací, z Vaší strany.
Ona taková osoba. často potřebuje pomoc odborníka a vyhledá ji i sama.
Pokud se jedná o újmu na zdraví, s případnými následky, tam bude asi vyjádření odborníka žádoucí.

1.
Pod nemajetkovou újmou se skrývá nejen bolestné, ztížené společenské uplatnění či náhrada nákladů na péči o zdraví, ale také duševní útrapy vztahující se především na sekundární oběti. Sekundární obětí je osoba blízká poškozenému, která také pocítila vliv nepříjemné životní události. Nárok na odškodnění psychické újmy vzniká především při úmrtí blízké osoby, ale také jako následek újmy na zdraví.
https://www.ochra­naprav.cz/psychic­ka-ujma-dusevni-utrapy
2.
Psychická traumata mohou vést k akutním stresovým reakcím, posttraumatickým stresovým poruchám i k trvalým změnám osobnosti. Důsledkem traumatické zkušenosti mohou být i jiné psychické poruchy a onemocnění (např. závislosti, deprese, disociativní poruchy, sebevražedné sklony apod.).
https://www.nzip­.cz/clanek/708-dusevni-trauma-zakladni-informace
3.
Proč stojí utrpení v pozadí života? Jak naložit s bolestí? Jak ukončit utrpení?
https://psych­ologie.cz/psycho­logie-utrpeni/

Nový příspěvek