MobilManiak

Existují jiné sexuální orientace u jiných živočichů, než je člověk?

Třeba pes by byl na psy, srna by byla na srnce i na srny atd.

Nejlepší odpověď
annas

I mezi zvířaty se najdou homosexuálov – , opět v odkazu v archivu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsou-i-zvirata-homosexualove

Jinak článek Homosexuálové v říši zvířat
http://www.ba­zi.cz/zajimavos­ti/homosexualo­ve-v-risi-zvirat.html

"Všeobecně lze říci, že mezi samci se vyskytuje častěji než mezi samicemi. U některých druhů se chovají homosexuálně převážně samci (delfíni), u jiných výhradně samice (africká antilopa Adenota vardoni ). U některých druhů opic se homosexualita projevuje u všech jedinců, zatímco u žiraf a kosatek jen u padesáti procent a u ústřic pouze u dvou až tří procent. Homosexuální chování bylo pozorováno u více než čtyř setpadesáti zvířecích druhů, což je malý zlomek z jednoho milionu existujících druhů.

Při sledování žiraf v národním parku Tarangire v Tanzanii zjistili vědci během 3200 hodin sedmnáct homosexuálních spáření a jen jedno heterosexuální. Vědci si pak museli položit otázku: jak dalece je tento údaj průkazný s přihlédnutím ke skutečnosti, že se pak ve sledované populaci žiraf narodilo dvacet mláďat?" atd.

Bisexuálně se chovají např. delfíni.
http://www.lui-magazine.cz/party-life/item/4721-tepla-zoo-7-druhu-zvirat-ktera-praktikuji-homosexualitu-pred-kterymi-zviratky-je-lepsi-neupustit-mydlo-ktere-zvire-je-nejvetsim-prebornikem-v-homosexualite

Další odpovědi
anonym

Jistě. My zdaleka nejsme jediný živočišný druh, u kterého se vyskytuje homosexualita.
Jsme ale jediný druh, u kterého se většina s tímto faktem nechce smířit a tyto jedince nechce přijmout jako rovnocenné či dokonce je trestá smrtí. (Viz. Bible, Korán ap.) Globálně vzato se ale snad tento přístup trochu zlepšuje, i když nás ještě čeká hodně práce, než se těchto předsudků zbavíme – všichni.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/encyklo­pedie/_zprava/sim­panzi-albatrosi-delfini-homosexualita-je-u-zvirat-bezna--1391078