Avatar uživatele
Kelt

Jak by měl fungovat univerzální ovladač na televizi?

Máme televizi GoGEN a včera odešel ovladač. Šlo pouze zesilovat zvuk a vzestupně nastavovat číslo stanice. Dnes jsem koupil univerzální ovladač Philips . V obchodě mi doporučili, abych si objednal originální ovladač od výrobce, ale ten bude k dispozici až za několik dní. Univerzální ovladač by měl fungovat tak, že stisknu tlačítko asi 5 s , a já pak zadám kód. Bohužel nic nereaguje, takže nevím, co dál. Děkuji.

Zajímavá 0 před 9 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Pro správnou funkčnost univerzálního ovladače je potřeba jej nejprve správně nastavit pro váš konkrétní model televize. Každý výrobce televize má svůj vlastní proprietární systém ovládání, takže univerzální ovladač bude potřebovat informaci, jaký systém má používat.

Následujte tyto kroky:

  1. Najděte seznam kódů pro univerzální ovladač Philips. Tento seznam by měl být k dispozici buď v přiloženém návodu k použití, nebo on-line.
  2. Najděte konkrétní kód pro televizor Gogen. Mohli by to být opravdu více kódů, v závislosti na modelu televizoru.
  3. Postupujte podle pokynů pro zadání tohoto kódu do ovladače Philips. Obvykle to zahrnuje držení konkrétního tlačítka na ovladači a zadání kódu pomocí číselných tlačítek.
  4. Pokud jste vše správně nastavil, měl by nyní ovladač Philips fungovat se svým televizorem GoGEN.

Pokud po více pokusech stále není ovladač kompatibilní s vaší televizí, je možné, že model vaší televize není podporován tímto konkrétním univerzálním ovladačem, a budete muset počkat na originální ovladač od výrobce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Disraeli

Pod universálním ovladačem si JÁ představím něco jako z Klik – život na dálkové ovládání a taky s možností dostat se do nějakého toho fiktivního (nejen filmového/seri­álového) světa, což myslím taky bylo v nějakém filmu nebo seriálu, ale nevím, ve kterém…
Takže universální ovladač je za mě všemocný a vskutku universální, dalece přesahující rámec běžného ovladače. ;) 🤣 Samozřejmě i poseče, uklidí a navaří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dnb

Pokud máte doma Wi-Fi připojení, lze propojit televizi s telefonem, pak nemusíte používat ovladač, ale pouze aplikaci, přes kterou ovládáte televizi pomocí telefonu. Na androidu používám remote.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud nefunguje, tak reklamovat. Viděl jsem jednou a u toho ovladače byl hodně dlouhý seznam podporovaných TV s tím, že některé TV tam byli i vícekrát. Podle seznamu se zvolil ten kód jak píšeš a pokud ses kódem trefil, pak univerzální ovladač dokázal správně odeslat povely přinejmenším z těch důležitějších tlačítek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek