Rokio

Jak byste seřadili společenskou významnost těchto třech lidí?

  1. bezdomovec
  2. kapesní zloděj
  3. prostitutka (levná děva)

Nejlepší odpověď
led

Bezdomovcom sa v súčasnej dobe môžete stať veľmi ľahko. Stačí prísť o prácu a príjem, často aj bez vlastného zavinenia. Alebo stačí dôverčivo naletieť podvodníkom.
Kapesný zlodej môže kradnúť z rôznych dôvodov (pre živobytie, alebo pre „zábavu“).
Prostitutka, prostitut (treba brať do úvahy obidve základné pohlavia, prípadne aj ďalších x-pohlaví) nemusí byť len z profesných dôvodov získania peňazí, ale aj pre iné dôvody)
Všetci traja môžu mať vysokoškolské vzdelanie, byť odborníkmi vo svojom odbore, s vysokou inteligenciou, len z istého (pre nás neznámeho dôvodu) sa stali tým čím sú.
Ale rovnako môžu byť bezdomovcom, kapesným zlodejom, či prostitútkou(pros­titútom) preto, že to tak chcú

Vychádzam z poznania aj týchto typov ľudí. Boli a sú v každej dobe aj každom politickom zriadení.
Mnohí spoločensky padli pretože sa nedokázali prispôsobiť požiadavkám doby. Detaily ich „pádu“ a ich následného odvrhnutia spoločnosťou neuvádzam. Pre mňa ostali stále „človekom“ aj keď ich spoločnosť (pcha, aká spoločnosť, tí hlúpi a nenásytní „ľudia“) zavrhla.

Další odpovědi
EKSOT123

Ještě ti v tom spolku chybí např. současní novináři a politici. Ti by asi byli povětšině nejníže, potom by následoval kapesní zloděj a nejvýše by v průměru byli asi bezdomovec a prostitutka. Mezi nimi si ale netroufnu rozhodnout.
Ovšem nelze takto paušalizovat, záleží na každém jedinci. Asi by se našel i novinář s větším přínosem než většina prostitutek, bezdomovců, atd.

Tonda Káňa

Od nejlepšího k nejhoršímu:

  1. Prostitutka – její práce má aspoň pro společnost nějaký význam
  2. Bezdomovec – většinou jen chlastaj a fetujou, ale jinak moc neškodí
  3. Kapesní zloděj – vyloženě škodí společnosti

Dle mého je to naprosto jasné… Jak to vidíš ty?

michalds

Bezdomovci taky kradou. Takže za mě je bezdomovec na tom společensky nejhůř.

elkon

Kraviny neřeším.

Drap

Proč bych to dělal? Pokud vím, tak neni žádná norma, jak se zjišťuje společenská významnost jednotlivých lidí ani profesí. Neni tedy podle čeho vytvořit. Ty máš pořád starost jaká je tvá společenská významnost. Počítej s tím, že budeš zřejmě až někde na konci tabulky a máš to bez problémů.

Rokio

Tonda Káňa: Úplně stejně. Mám stejný názor.