Pan Filuta

Jak dlouho musíte jít na západ, abyste došli na východ?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Dráha této cesty = o * cos φ, kde o je obvod Země na rovníku a φ je zeměpisná šířka rovnoběžky ve stupních, čas chůze pak závisí na rychlosti.

Další odpovědi
led

Svojou cestou na Západ sa približujete k Východu
Pri ceste na západ to záleží od vašej rýchlosti a skracovaním svojej vzdialenosti od „Časovej čiary“, ale…

pri ceste západným smerom prídete k bodu, kde „dnes bolo včera“ ale pri ceste východným smerom na tom istom bode „dnes bude až zajtra“. Ako sa presvedčil aj istý Pán Phileas Fogg

Justin1

Záleží na tom, jak daleko jsme od severního nebo jižního pólu.

Kelt

Pokud nejsi na polu, tak v každém jiném místě , když můžeš jít na západ, tak po otočení na 180 stupnů, jdeš automaticky na východ.

EKSOT123

Zdá se, že je otázka příliš specifická, že nikdo nechce prozradit odpověď. Můžeme to pojmout dvěma způsoby: 1) matematicky, otázka nemá řešení. Na jakémkoli místě kromě pólů jsi stále stejně na východě jako na západě. Sice můžeš jít stále na východ, ale nepřiblížíš se mu ani o metr.

  1. přežívající historický pohled, kdy Evropa byla středem světa a země na severní polokouli západně od Evropy byl Západ a východně byl Východ. Potom stačí znát tvé výchozí stanoviště a určit si, kde vlastně ten východ začíná.