dust8

Jak dostat mini bagr či UNC za plot, který je umístěný na cca metr vysokém betonovokameném terásku?

Za plotem je místo kde se má kopat a sahá pár metrů do dálky a do šířky.
Dalo by se s bagrem dostat po rozdělání plotu po nějaké rampě? Přijet k místu od nikud jinud nejde, takže jediná možnost se jeví nějak zdolat cca metr vysoký teras.

Nejlepší odpověď
Kepler

…Nebo využít valník (na kterém se stroj stejně bude muset nechat přivézt) s mechanickou rukou, pokud by měla dostatečnou nosnost, Nebo ještě lépe: některé valníky mají vzadu sjezdové plošiny, nebo rampy,které se dají spustit.

Další odpovědi
Justin1

Dal by se tam udělat násep z hlíny nebo by se tam ten bagr mohl vynést jeřábem, ale nevím, co je jednodušší a levnější. Nějaký větší bagr by tam možná dosáhl i zvenku.

aliendrone

  1. Jeřábem (třítunou nebo silnějším, UNCčko váží skoro 3t)
  2. Rampa (nájezdové segmenty), musí mít dostatečnou únosnost.

Obojí lze obvykle objednat (zapůjčení) při při pronájmu stroje. :)

Franta_Intoš

můžeš zkusit vysokozdvižný vozík…

cukrar

Bagrista si s tím poradí, sjede i z náklaďáků. Je toho plno na internetu.