cappuccino

Jak je mozne, ze letiste neni pripraveno na napor turistu na zacatku prazdnin?

Vsechna ostatni letiste nabiraji personal uz od ledna nebo unora, jenom v Praze jsou prekvapeni, ze cestujicich je najednou hodne.
Zmeni se nejak chovani cestujicich?

Nejlepší odpověď
elkon

Nechtějí brigádníkům zaplatit, tak jich je málo. Místo snížení marží, by museli zdražovat. Jsou nenažraní. A okecávají to, že nečekali nápor turistů. To je jako když se budou v zimě divit, že mrzne.

Další odpovědi
Disraeli

Jednoduše: selhání. A to se prostě stává. Cokoli ve společnosti, včetně kterékoli firmy, jsou jen lidi. A ti rozhodně nejsou dokonalí ani neomylní. A dokonce i ty největší, nejúspěšnější a nejspolehlivější, dělají chyby a ‚občas‘ v něčem selžou (A myslím, že zrovna taková doprávní má k těm nejlepším daleko).
Za vším jsou lidi, všechno je o lidech (byť se to maskuje jako symboly, insituce, orgány, firmy,..), všude je hlavní lidský faktor a k tomu, aby byl perfektní, má daleko. Lidi jsou jen lidi a firma není nic jiného než skupina NĚJAK organizovaných li­dí.

Proč přesně v tomto případě? Netuším, nezabýval jsem se tím. Ale je to prostě nepřipravenost, nerozvážnost, špatné rozhodnutí, finanční, managementové nebo jiné problémy, může v tom být skrblictví, chamtivost, hloupost, naivita, lhostejnost, apod.

Ametyst

Dnes se nemá lidem nic usnadnit a pracovat v jejich prospěch. “Náš zákazník” dávno není “náš pán.” Moderní technologie tu nejsou ve prospěch lidí, kterým mohou usnadnit život. Kdepak- lidé jsou vychováváni k tomu sedět doma. Začátek prázdnin byl perfektní načasování, a na náhody nevěřím.Kdepak je AI ku pomoci? Přece skládá básně a kandiduje na miss.

da ny

Podcenění finančních možností, chudého českého národa 😉
Nedostatek pracovních sil.
Neochota/neschop­nost včas pustit chlup (finanční prostředky)

Mám léta pocit, že „MY“, v Česku, ten „kapitalismus“ nějak NEUMÍME!

Nejdříve „Klondike“, začátek, jako tam, kde prabáby skončily, za 1. republiky…
Vše rozparcelovat, rozdrobit, rozmělnit (v době kdy sílil velkokaitál/varoval Klaus).
Podnikatelům a podnikavcům, nestačí/nestačilo, že KAPE (jako na západě),
muselo téci proudem (nenasytnost).

Všude drží, CO NEJMÉN zaměstnanců, aby byly co nejnižší náklady.

NEDOSTATEK PRACOVNÍCH SIL
DŘINA v podobě fyzické práce, bává v ČR mizerně placená!
O „brigády“ je pak malý zájem.
Mnozí studenti, nemají touhu pracovat a vydělat si vlastní prací,
nějaké peníze. NEMAJÍ potřebu, touhu, ani snahu. Jen pár „zoufalců“,
kteří chtějí odlehčit mámě/rodičům (nebo touží po něčem, na co rodiče nemají

Podobnáý problém je roy v zemědělství. Nemá kdo sklidit ovoce, hnije na stromech.
Vojáky a studenty, včetně ZŠ, SŠ, tam už nikdo nenažene 😛

Nejsme jediní.
Zaslechla jsem z T, že Turecká Antálya má podobný problém. Nepočítali,
s takovým náporem turistů.
.

Emefej

Zřejmě vzhledem v neúnosné Fialově drahotě nepředpokládali, že lidé budou mít peníze na létání.

Drap

Mne to nepřekvapuje. U nás se tak zkrátka hospodaří. Ode zdi ke zdi.