timetraveler

Jak je to s pásmovým úročením u bankovních účtů?

Modelový příklad:
0–100.000 Kč na účtu je základní úroková sazba 3% + bonus 0,5%
Avšak pokud je částka na účtu 100.001 Kč a výš o bonus 0,5% v pásmu 0–100.000 Kč přícházíte a dostanete ho pouze v pásmu 100.001 Kč a výš avšak s nižší základní úrokou sazbou 2%. Je proto výhodné zůstavat v pásmu do 100.000 Kč a já se ptám zda to lze „očůrat“ tím, že pokud budu mít na účtě přesně 100.000 Kč a po zaúčtování úroků na konci měsíce přepošlu „přebytečné“ peníze nad 100.000 Kč ze získaných úroků jinam, tak se mi to bude stále úročit v pásmu do 100.000 Kč (základní úrokové sazba 3% + bonus 0,5%)?

Odpovědi
Alesh

Každá normální banka to bude mít tak, že vlastně tu částku na účtu rozdělíš podle pásem a ty peníze, které jsou v tom pásmu se chovají podle toho, jaká jsou pravidla pro to pásmo. Asi jsem to naspal nesrozumitelně, čili raději příklad, který uvádíš.
když dáš 100.001 Kč, tak 100.000 se bude úročit podle pravidla 3+0,5 % a ta 1 Kč pak podle pravidel toho pásma nad 100 tis. Kč. Čili nemusíš mít strach, že by ses mohl nějak okrást nebo na tom vydělat. 🙂