zjentek

Jak je to vlastně ve skutečnosti s tím uzemněním za bouře?

Pokud mám gumáky anebo jsem na gumových kolech, tak jsem za bouře vlastně v pohodě? Bo jsem (nebo právě nejsem) tzv. uzemněný?

Mýtus, nebo fakt? 😮

Odpovědi
elkon

Kecy, když do tebe uhodí, tak se ti gumáky seškvaří a ty budeš rád, pokud to přežiješ. Záleží na intenzitě blesku.

Dochy

Na blesk nemaj gumáky vliv. Možná pokud by uhodilo někde vedle Tebe, tak Tě to ochrání před účinky krokového napětí. („možná“ – pokud bys byl moc blízko tak to krokové napětí může být větší než síla těch gumáků). Ale na přímý úder blesku budou mít gumáky minimální vliv.