Česnek – umístění
Česnek vyžaduje slunné stanoviště, ne však přímé sluneční světlo. Půda by měla být propustná, dobře zpracovaná s dostatečnou dávkou živin.
Česnek – výsadba
K výsadbě použijeme zdravou sadbu. Palice rozebereme na jednotlivé stroužky. K sadbě nepoužíváme velmi malé, plesnivé nebo mechanicky poškozené stroužky. Stroužky neloupeme. Doporučuji sadbu namořit a to např. přípravkem ROVRAL FLO, ROVRAL 50WP nebo BENLATE.
Česnek – spon výsadby
Sadbu česneku sázíme do rýh nebo s použitím sázecího kolíku do řádků 25 – 30 cm vzdálených a v řádcích na vzdálenost 10 cm, podpučím dolů, do hloubky tak, aby nad vrcholky stroužků bylo ještě 4 – 6 cm země. Zem lehce utužíme.
Česnek – závlaha
Česnek nepotřebuje mnoho vody, avšak půda by neměla zcela vyschnout.
Česnek – hnojení
Pokud jsme pozemek pro pěstování česneku předem správně připravili, nemusíme hnojit. Česnek má krátkou vegetační dobu, a proto nepotřebuje mnoho živin. Nesnáší přímé hnojení chlévským hnojem.
Česnek – sklizeň česneku
U česneku je velice důležitá správná doba sklizně. Pokud tuto dobu nevystihneme, cibule se již v zemi samy začnou rozpadávat na jednotlivé stroužky. Tím se hůře skladuje a je větší nebezpečí napadení skládkovými chorobami.
0 Nominace Nahlásit |
Doba kdy sázíme česnek záleží na poloze. Obecně lae platí, že sázíme, až když teplota půdy klesla pod 7°C, to znamená od konce září do zámrazu. Jarní sadbu sázíme co nejdříve jakmile zem rozmrzne.
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek