Avatar uživatele
Tombik

Jak obejít dansguardian?

Na školních pc máme zablokované stránky pomocí dansguardian, jak to obejít?
Doplňuji:
Blbost, i kdyby to byli seblbjejší správci, tak ten program pozná, že se jedná o přenos dat z toho serveru, s ip adresou to nemá nic společného…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5276 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

zkus zadat adresu do http://anonymou­se.org/anonwww­.html

není to rozhodně na zpřístupnění youtube videí nebo podobně náročných služeb, rychlost tohoto přístupu bude spíše mizerná, ale mělo by to jít, pokud s tím vaši správci nepočítali.
Doplňuji:
ach jo … když tomu nerozumíte, odpusťte si alespoň sbytečné průpovídky, „blbost“ to není … podstatou anonymizeru je totiz PRAVE TO ze prenos dat se odehrava pres prostrednika a tedy prime spojeni mezi oteviranou strankou a vasim pocitacem neexistuje a nelze jej trivialne blokovat.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GangstaHelper

Rozhodně zkusit ten anonymizér. Je ale možné, že i když ten program NEPOZNÁ (a to nepozná), že se jedná o přenos z toho serveru, je možná schopen rozpoznat, že se jedná o tu stránku (např. pomocí klíčových slov). Blbost to ale není. Je ale možné, že bude mít ten program zablokovaný i ten anonymizér.


Tak jsem trochu zainvestigoval :)

DansGuardian: Na rozdíl od jiných komerčních filtrovacích nástrojů není filtrování obsahu založeno pouze na seznamu nevhodných URL, ale využívá další způsoby, jako je např. filtrování obrázků a porovnávání frází.

Takže anonymizér nebude 100%ní, ale poronávání frází a ještě k tomu obrázků není příliš spolehlivé. Takže na některé zakázané stránky, hlavně ty méně známé, se s pomocí anonymizéru (ten název se mi ale vůbec nelíbí) dostanete.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vector

Dansguardian je jedna z nejsilnějších služeb v oblasti blokování obsahu. Jako vždy ale záleží na implementaci do konkrétní router platformy a samozřejmě na nastavení a schopnostech a snaze správce.

V první řadě je důležité si uvědomit důvody takového filtrování obsahu.Těch může být několik.

  1. snížení zátěže linky. Zejména v prostředí škol a podobných institucí, kde sdílí velké množství lidí jednu konektivitu je bez blokování některých stránek nemožné linku normálně využívat.
  2. ochrana sítě před útoky a viry, které jsou zněkterých stránek velice časté.
  3. Zajištění, aby lidé v práci , nebo ve škole atp. dělali co mají a nedělali co nemají.

Filtrování obsahu má (a pokud má skutečně fungovat) musí být spojeno s blokováním dalších služeb a provozu na síti.
Z toho co sem uvedl jasně plyne, že blokování obsahu má svůj důvod. Je někým vyžádání, zadáno a implementováno.

Pokud je blokování provozu a pravidla firewallu provedeno správně, neexistuje téměř žádná možnost , jak je obejít.
Pokud je přesto obejdete, riskujete postih.
V našich sítích jsou logována data přístupů mnoho měsíců z5. Blokování obsahu je spojené se závaznou směrnicí pro užívání počítačové sítě a její porušení má za následek v lepším případě odepření přístupu k síti v horším pak například vyhazov z práce.

Pokud máte rozumný požadavek na stránky, nebo služby postižené blokací v čase, kdy je to podle vás možné „odblokovat“ obraťte se na osobu odpovědnou za provoz sítě a ta by vám měla vyhovět.

Obecné možnosti obcházení ochrany jsou.

  1. využití proxy serveru (má být blokováno na známé servery i klíčová slova)
  2. využití vložení IP místo DNS jména (funkuje jen, když je správce trotl)
  3. VPN a následné využití tunelu na všechna spojení. (add2)
  4. použití překladačů a podobných služeb založených na HTTP, nebo HTTPS (funguje jen pokud není blokována samotná služba překladu a pokud nejsou filtrována slova. Nebo pokud js právce tak naivní, že povilí https protokol na překladače)
  5. využití potů 80 a 443 pro jiné účely.

Velice proměnlivý výsledek. Nejčastěji končící postihem toho, kdo se o to snaží.

Nejtěžší je odhalení jiných služeb na standardních portech, k tomu je potřeba hlubší analýza packetů a aktualní signatury. Proto se takové věci řeší spíš logováním provozu a vyhodnocením, kdo za to může. Zakroutit někomu krkem je mnohem lehčí a finančně méně náročné. P2P sítě se ale řešit musí v reálním čase, takže se ořeže počet spojení na jedno IP a odesílá se upozornění an aktivity. Pokud je počítač v majetku firmy/školy/in­stituce nezřídka se nachá sledovat i co je spuštěno.

Obecně stací vědět víc, než správce sítě. Jenže nevíte co ví on. Jasně, že v 90 procentech případů to bude trubka co si svoje prachy nezaslouží.

před 5154 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

kdyby všechno selalo můžete si zřídit privátní proxy třeba na svém domácím pc …

před 5276 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

pozor na volbu portů pro http proxy je třeba zvolit nějaký povolený obený port který není blokován, například port SMTP protokolu, POP3 protokolu atp… je třeba to vyzkoušet

před 5276 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek