dust8

Jak popsat hudební styl „nightcore“?

Nejlepší odpověď
annas

1." Nightcore úprava je verze skladby, která zvyšuje výšku a urychluje tempo jejího zdrojového materiáluo 10–35%. To dává efekt podobný přehrávání vinylové desky 33,3 RPM při 45 RPM . Název je odvozen od Nightcore, norského dua, které vydalo verze trance a eurodance . Nightcore je také běžně spojován a doprovázen anim , s mnoha YouTube miniaturami nočních remixů obsahujících anime postavy a umění, a tato praxe je mezi fanoušky populární písně standardem."

https://en-m-wikipedia-org.translate­.goog/wiki/Nig­htcore?_x_tr_sl=­en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=­cs&_x_tr_pto=nu­i,sc

2. "Nightcore je norská hudební kapela, která tvořila převážně v letech 2002–2003. Jejími členy členy jsou Thomas S. Nilsen a Steffen Ojala Søderholm. Od založení kapely v norské Altě v roce 2002 vyprodukovala dvojice pět hudebních alb, po roce 2003 se oba členové kapely vydali vlastní cestou. Roku 2011 znovu složená skupina odehrála koncert v Phoenixu.

Skupina se zabývala také úpravou již vzniklých singlů (zpočátku v programu Virtual DJ), pročež měla časté problémy s autorským zákonem. Jejich tvorba se zaměřovala především na žánr trance se zakomponovanými prvky připomínající styl happy hardcore. Z hudby této kapely pak vznikl kultovní stejnojmenný podžánr nightcore, se spoustou vlastních derivací (nightstep, blue nightcore aj."

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nightcore