jirka F

Jak se vlastně jmenuje to, čím se v curlingu mete doprostřed?

curlingové koště?

https://www.id­nes.cz/oh/peking-2022/oh-peking-curling-mix-cesko-norsko-online-paulovi.A220202_102­256_olympiada-peking-2022_par

Nejlepší odpověď
marci1

Koště:
Vybavení, které slouží k metení, případně jako stabilizační pomůcka při odhodu kamene. Na tzv. hlavě je připevněna houba, tedy ta část, která se při metení dotýká ledu. Nyní se používá houba ze speciální tkaniny, dříve i ze syntetických vláken a umělých chlupů (ty byla pro soutěže zakázána před pár lety). Historicky se používaly i přírodní chlupy a také tzv. cornbroom, který připomíná domácí košťat na úklid.
Každý hráč má své vlastní koště a během zápasu je zakázáno, aby si je měnil za jiné. Není možné ani měnit ani houbu. Životnost koštěte je prakticky neomezená, ale houba se metením poškozuje a je třeba ji měnit. Na nejvyšší úrovni dokonce po každém zápase, v méně precizním prostředí přestává být houba vhodná na metení po odmetení řádově jednotek zápasů. 🙂
http://curlin­g.cz/zaklady-curlingu/

Další odpovědi
Disraeli

Ano, prostě koště.

Kepler

To, co se metá směrem na cíl, je kámen (žulový) a led se před kamenem upravuje curlingovým koštětem.