Avatar uživatele
FlAsh_7

Jak si organizujete disk?

Dobrý den, jaký máte systém v organizaci složek/souborů na disku? Anebo, jaký systém třídění byste doporučili?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 1943 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Stačí tak jak je to od Windows. Dokumenty, videa, fotky, hudba a obrázky. V rámci toho je dost prostoru. Ikony souborů pak v jednotlivých složkách pojmenuji a případně upravím podle důležitosti tvarem, nebo změnou barvy.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

V podstatě na všech systémech se ustálil výchozí styl řazení podle typu obsahu, na ubuntu linuxu to máte velmi podobné: Dokumenty, Videa, Hudba, Obrázky, Stažené a Koš … co si jak organizujete dál je jen na vás, protože většinou používám cloudová úložiště tak výrazně komplikovanější strukturu adresářů mám v podsložkách která přísluší těmto synchronizovaným cloudovým úložištím „MEGA“, „Dropbox“, atp. a tam alespoň vím že o ta data nepřijdu s výpadkem či poškozením konkrétního počítače, většinu dat na kterých záleží tedy ukládám právě do těchto synchronizovaných podsložek.

Další významné úložiště představuje domácí NAS, který má kolem 6TB a kde zpravidla končí taková data, která by v domácí síti měla být dostupná i když je počítač vypnutý a která by se svou velikostí na SSD disky nevtěsnala tak snadno – typicky tedy multimediální obsah ve vysokých rozlišeních / video soubory. Složku Video mám tím pádem symlinkem automaticky přesměrovanou právě na tuto domácí NASku a všechna videa končí právě tam. I pokud je PC vypnuto není problém kterékoliv z nich přehrávat třeba na smart TV či telefonu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

možná tě někdo bude přesvědčovat že bys měl jeden disk dělit na X partitions jen kvůli organizaci … dobrá rada: pošli ho s tím k šípku 🙂

před 1943 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pokud jste vývojář pak pro vás pochopitelně nejdůležitější úložiště není žádná složka v domovském adresáři ale GIT repozitář … gitbucket, gitlab, github, a tak podobně, ale to je už jen taková specialitka na okraj.

před 1943 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ten totiž navíc disponuje i verzovacím systémem (který vám umožní pohodlně se vracet k libovolné předchozí verzi kódu kteréhokoliv souboru, zkoumat proč došlo ke které změně a kdy, provést testovací odnož kódu a z ní pak udělat hlavní nebo ji zahodit pokud se neosvědčí, a tak podobně, to se samozřejmě lokálně děje vše na úrovni adresářové strutkury ale podstatná je tam automatická činnost git aplikace která to vše následně synchronizuje s cloudem a umožňuje mnohem pohodlnější zobrazení než jaké by zvládl běžný správce souborů) podobně jako níže zmíněný crawler a scrapper ve složce Video poskytuje mnohem lepší stupeň organizace než jaký by byl možný jen v rámci standardních souborových nástrojů.

před 1943 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

pokud jde o organizaci složky videa (směrované v mém případě na domácí NAS) tam běží ještě automatický crawler, který se stará o to aby automaticky generoval symlinky ve struktuře v níž je dohledatelné video nejen podle jména ale i podle herců, režisérů, žánru, země původu, roku vzniku a tak dále. Aby tento crawler fungoval spolehlivě je třeba soubory vždy pojmenovat stylem „film (rok).extenze“, crawler pak daleko snáz identifikuje oč se jedná z TMDB (themoviedb.org) a provede automaticky příslušné rozřazení symbolických odkazů třeba do dalších podsložek /Videa/Podle žánru/Horory/*** nebo /Videa/Podle roku/2010–2020/*** … to už naštěstí není nutné dělat ručně ale práci s celým rozsáhlým archivem to velmi usnadňuje.

před 1943 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet