Avatar uživatele
Kelt

Jak stáhnout a uložit zvukový soubor z internetu?

Před 18 lety jsem měl notebook a mohl jsem si každou nahrávku stáhnout, rozdělit na menší části a pak převést do potřebných souborů. Dnes mám lepší vybavení, ale nevim jak si soubor stáhnout. Například část řeči z filmu, skladby a pod. Soubory jsem si stahoval jako WAV a pak je převedl na MP3. Když zadám záznam zvuku, tak mi s tím nejde pracovat. Poradí někdo? Děkuji.

Zajímavá 0 před 36 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Dnes už to není tak jednoduché, jako kdysi. Kvůli autorským právům. Dokonce se tomu weby BRÁNÍ a všelijak ti to znepříjemňují/kom­plikují. Pokrok, co naděláš.

Nejjednodušší cestou pro tebe bude zkusit použít nějaký downloader (plugin do tvého prohlížeče). Tyto doplňky umožňují stahovat jak videa, tak jen audio. A víš jak – zadarmo ani kuře nehrabe. Zpravidla budou chtít více či méně nehorázná přístupová oprávnění, případně existují i placené verze.

Dokonce existují i weby, které se na stahování specializují – kupříkladu pro YT to je dnes https://insmar­t.cz/jak-stahovat-youtube-videa-na-mobilu/ (ony se pořád mění, dle aktuální právnické situace – jeden zmizí a místo něj se objeví jiný). 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Je jedno, zda je to notebook, nebo stolní PC. Používám více programů (podle toho co a odkud stahuji. Jeden z nich je Format Factory. Lze rovnou stahovat v mp3. Stáhnu cokoli, pokud je to třeba i z videa, tak zvuk vytáhnu, převedu na mp3, pak případně upravím pomocí Audacity. Žádný problém, ještě se nestalo, že bych něco nestáhl, ať už audio, nebo video.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Stahování zvukových souborů z internetu může být složitější v závislosti na zdroji. Zde je několik základních kroků, které můžete vyzkoušet:

  1. Stahování z internetu: Pokud chcete stáhnout zvukový soubor přímo z webové stránky, jednoduše klikněte pravým tlačítkem myši na soubor a vyberte možnost „Uložit jako“ nebo „Uložit cíl jako“. Poté vyberte místo, kde chcete soubor uložit.
  2. Stahování z YouTube: Pokud chcete stáhnout zvuk z videa na YouTube, můžete použít nástroje, jako je YouTube to MP3 Converter. Jednoduše vložíte odkaz na video do nástroje a ten vám umožní stáhnout zvukový soubor.
  3. Stahování z jiných zdrojů: Pokud se pokoušíte stáhnout zvuk z jiných zdrojů, jako jsou streamingové služby, můžete potřebovat specializovaný software. Existují nástroje, jako je Audacity, které vám umožní nahrávat zvuk přímo z vašeho počítače.

Po stažení zvukových souborů z internetu můžete použít další nástroje a programy k úpravě a konverzi těchto souborů na jiné formáty dle potřeby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek