mosoj

Jak to myslel Havel ?

Ve svém prvním projevu nám sdělil že " naše země nevzkvétá", při tom jsme měli jeden z nejlepších průmyslů na světě. Nějak mně to neštýmuje s naší současností.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

A co by jsi po něm (Havlovi) chtěl? Vždyť to byl pouhý „dramatik“, který se hodil do krámu nastupující „squadře“ politické reprezentace a zájmům západních ekonomik a „podnikatelů“. A tato naše nová nastoupivší „politická a hospodářská reprezentace“ se určitě nepostarala o to, aby tato země opravdu „vzkvétala“.
Vlivem většího propojení se zahraničním obchodem a kapitálem sice došlo k určitému zlepšení životní úrovně, ovšem zase jsme přišli o podstatnou soběstačnost v mnoha odvětvích, ve kterých jsme byli dobří dříve.
No a v současnosti už ani skoro nemáme vlastní stát, ale žijeme vlastně v absolutním „pronájmu“.
A většina zisku našich výkonných „montoven“, které jsou v rukách zahraničních majitelů, odchází na západ, kde si takto oni zase zvyšují svou životní úroveň. A proto my nikdy jejich úrovně dosáhnout nemůžeme.

Další odpovědi
Drap

Teď vidíme všude kolem sebe jak to vše vzkvétá. Havel byl zřejmě vizionář,a asi tušil co přijde, ale věřit tomu co někdy řekl, nelze.

Pepa25

To jako myslíte opravdu vážně, ten jeden z nejlepších průmyslů na světě? Silně mi připomínáte jeden zážitek, který jsem měl na valné hormadě jednoho velkého strojírenského podniku někdy v 90. letech, kdy vystoupil nějaký děda, prý ředitel někdy z přelomu 70. a 80. let a řekl něco ve smyslu, že by se mělo zajet do Prahy na ministerstvo, aby příslušný PZO zajistil odbyt na Kubě a v Iráku 😉 Ten člověk viděl čísla dodaných strojů tam někdy v 80. letech a také byl silně přesvědčený o „nejlepším průmyslu na světě“.
Jak to Havel myslel je myslím jasné, když si člověk přečte celý jeho projev:

Zdroj: https://cs.wi­kisource.org/wi­ki/Novoro%C4%8Dn%C3­%AD_projev_pre­zidenta_%C4%8CSSR­_V%C3%A1clava_Ha­vla

Viktorie II.

Jak Havla rodiče, a hlavně děda, nesnášeli, v tom mu dávají zapravdu.
https://ctrlv­.cz/Blox

zjentek

To zřejmě dělal prognózu. Hodnotil vývoj budoucí. A vidno, že i Zemana by v tom strčil do kapsy levou zadní.

aliendrone

Mno, ty to zjevně nevíš, ale on to asi nemyslel NIJAK. Jak to mysleli jeho chlebodárci v CIA ví dnes už asi jen málo lidí (i kdybys je znal), budeš muset proštrachat jejich archivy. Hodně štěstí. ;) :D :D

mosoj

No nejsem slepý. Nakonec i covidová doba ukázala jak je naše hospodářství založeno na hospodách.
Kde je naše strojírenství, sklářství a mnoho ostatních drobných odvětví. Prostě jsme montovna Evropy. Tak proč by mu US senátoři netleskali!

mosoj

No nejsem slepý. Nakonec i covidová doba ukázala jak je naše hospodářství založeno na hospodách.
Kde je naše strojírenství, sklářství a mnoho ostatních drobných odvětví. Prostě jsme montovna Evropy. Tak proč by mu US senátoři netleskali!