Lgee

Jak tomuto textu rozumíte?

Právně k ničemu nedochází na celém světě. Všude se děje bezpráví. Zjisti si jak Klaus na počátku 90 let neznal špinavé peníze a rozkradla se celá republika. Aby si věděl jak to tady chodí léta tak si prohlédni český film z 60 let minulého století na YT „Mezi námi zloději“ a budeš vědět v jakém státě a jakém světě žiješ. Nyní si můžeš např. v rámci kampaně přečíst od Babiše že „zastaví vládu“. Chodil jsem po zastavárnách kolik mu za ní dají a nikdo o tom nic neví a jelikož máme vládu za všechny peníze tak na to zastavárny ani nemají. Tak se přece nemůže chovat kapitalistický podnikatel když nemá zajištěn odbyt, ale jen nějaký neználek.

Nejlepší odpověď
Dochy

Zhruba něco jako lorem ipsum v češtině. Tentokrát vygenerované chytřejším strojem, co používá tématickou slovní zásobu.

Další odpovědi
Drap

Rozumím tou tak, že je to samozřejmě myšleno s nadsázkou.

Lgee

Dráp – co konkrétně je na tom „nadsázka“?

Lgee

Konkrétně co má rozkrádání společného s právním státem.

da ny

V ČR se od roku 1990/91, přece krade úspěšně i v rámci zákonů.
Zákony vytvářejí zákonodárci (politici, k obrazu svému, a protože paragrafy jsou klikatí, zákony jsou i snadno zneužitelné).)

Lgee

ano, ale téma bylo o aplikaci práva, a v drtivé většině funguje podle práva, i když samozřejmě ne vždy.

da ny

Lgee
Musíte se v otázce nebo podotázce jasně vyjádřit, o co Vám vůbec jde.
O právním státě tam nemáte zmínku (!!!). Text je vytržen z kontextu.

„Právní stát je spojován s respektem k liberálním hodnotám – svoboda a rovnost občanů.“
„Právní stát je chápán jako protiklad despocie, diktatury a totality,“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pr%C3%A1vn%C3%AD_st%C­3%A1t
KRADE SE VŠUDE. Privatizace se v ČSFR a ČR stala otevřeným „rozkradením“ a „rozprodáním“ republiky. Pokračuje dodnes. Hlavně díky politikům.
Babiš vládu ani válku nezastaví. Turo vládu do konce volebního období nezastaví nikdo. ŽÁDNÝ PREZIDENT. I kdyby byl zlatej a svatej 😉
Babiš i Pavel rozjeli svou kampaň.
https://www.id­nes.cz/volby/an­drej-babis-kampan-vizual-prezidentske-volby-petr-pavel-vlada-billboardy.A230115_162­240_volby_knn
Nadsázka v textu samozřejmě je. Kdo chce ji vidí („zastavárna“), dovtípí se většinou každý……