Ajagr

Jak uvolnit plastový kohout k přívodu vody k pračce?

Dobrý den. Prosím o radu. V bytě nějakou dobu nikdo nebydlel. Teď jsem po určité době chtěla v šachtě panel. domu otočit PLASTOVÝM kohoutem od přívodu vody k pračce a nejde s ním hnout. Mám strach zabrat, že strhnu závit. Poradíte mi prosím nějakou vychytávkou ? Asi WD40 tu nepomůže co? Děkuji za každou radu. Andrea

Nejlepší odpověď
elkon

To není plastový kohout, ale mosazný ventil. Zkusit sejmout ten černý díl a pak nastříkat na hřídelku některý přípravek na uvolnění koroze, pokud je tam nějaký zatuhlý nános tak napřed oškrabat. Něco třeba z tohoto: https://uvolnovace-sroubu.heureka.cz/
Druhý den zkusit sikovkami rozhýbat. Případně opakovat