Avatar uživatele
Lucyfer

Jak vybírat velikost u pravých Converse tenisek?

Projížděla jsem bazar a některé Converse mají např. u velikosti 38 úplně jinou délku, tuším stélky. (Nevím proč.)
A celkově by mě zajímalo, jak moc jsou úzké a jestli velikosti sedí.

Zajímavá 0 před 117 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

To máš úplně jedno, Converse, nebo kecky jiný značky: potřebuješ znát svou délku a šířku nohy. A kecky, jak maj dole to gumový, raději beru o číslo větší, stáhneš tkanicemi a trocha stélky navíc neuškodí.

Obecně zkoušej boty odpoledne, až je noha naběhlá.

Zajdi do Deichmanna, maj tam takový měřák na nohy. Zjistíš, že každá noha je jiná, obecně noha ekvivalentní k dominantní ruce je větší. No, obecně ano, ale já mám pravou nohu (jsem pravák) širší, za to kratší, levou delší, za to užší.

Pole toho se řiď.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Velikost sedí, jak zadek na hrnci.
Jsou po půl číslech.
Což bývalo za „totáče"L, u českých a italských bot v obchodech běžné.
Stejně tak na různé typy nohou (F, G, H byly vždy). A nemusely to být zrovna Salamandry.
Dětské, dámské i pánské, se vyráběly/prodávaly, po půl číslech.
Kupovala jsem boty Converse (nízké i kotníčkové a polovysoké)dceři od 10 let (štíhlá nožka, delší palec). Žádné boty, tenisky
lépe neseděly.
Zimní a nepromokavé jsem objednávala z UK (byli v EU), letní, požadované barvy a sandály, v USA. Nebo vozila teta z Kanady. (tady je "prd“ výběr.
Případně si dcera kupuje už pár let sama v Německu.
Zkušenosti asi 20 let.
Kdo má užší nohu, tak se mu v botě nemele jako nudle v bandě.
Tabulka velikostí
https://www.con­verse.cz/tabul­ka-velikosti?utm_sou­rce=google&ut­m_medium=sea_se­a&utm_campaig­n=id240502-cz-style-converse--01-06-2024-30-06-2024&utm_conten­t=generic&gad_sou­rce=1&gclid=E­AIaIQobChMIrtLDhu_vhgMVH­4KDBx1S8QlpEA­AYAiAAEgJm6fD_BwE

P.S.
Vyzkoušejte někde v obuvi, ať víte, co a jak.
Pak už můžete podle čísla objednávat „na jistotu“.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Žádné bazarové boty bych nikdy nenosil (byl jsem na vojně a vím co znamená nosit boty po někom). A ani bych nekupoval boty přes internet. Co si nevyzkouším sám, to nekupuji. Také proto, že dnes se nelze na číslování obuvi spolehnout jako v minulosti. Jako příklad uvedu: mám nohu po celý život č. 8 (42). Ale stává se, že některé boty mám 42, ale také mám boty třeba 43 (podle označení), ale když je porovnám spolu, jsou stejně dlouhé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lucyfer

elkon Já si samozřejmě vybírám buď nové, nebo opravdu jen minimálně nošené. Koukám na fotky stélky, podrážky… popisek… Každý má jinak tvarovanou nohu a jinak „šmajdá“, pak to může být nepříjemné, a taky bych si nekoupila boty po někom, u koho mám podezření, že je prase (nestará se o to a smrděj mu nohy 😆 , nebo do toho leze bos). Já mám lehkou nesymetrii, jak si většinou zkouším dvě čísla a pak vidím… většinou by se mi hodila právě ta „půlková“ velikost. Ale u nás nikde není, kde si takové boty zkusit… to je právě to… Z internetu, z eshopů, se to dá kolikrát i zadarmiko vrátit.

Avatar uživatele
Lucyfer

Nikdy jsem je (ani žádné levné napodobeniny) nenosila.

Nový příspěvek