Lucyfer

Jak vybírat velikost u pravých Converse tenisek?

Projížděla jsem bazar a některé Converse mají např. u velikosti 38 úplně jinou délku, tuším stélky. (Nevím proč.)
A celkově by mě zajímalo, jak moc jsou úzké a jestli velikosti sedí.

Odpovědi
Filip84

To máš úplně jedno, Converse, nebo kecky jiný značky: potřebuješ znát svou délku a šířku nohy. A kecky, jak maj dole to gumový, raději beru o číslo větší, stáhneš tkanicemi a trocha stélky navíc neuškodí.

Obecně zkoušej boty odpoledne, až je noha naběhlá.

Zajdi do Deichmanna, maj tam takový měřák na nohy. Zjistíš, že každá noha je jiná, obecně noha ekvivalentní k dominantní ruce je větší. No, obecně ano, ale já mám pravou nohu (jsem pravák) širší, za to kratší, levou delší, za to užší.

Pole toho se řiď.

da ny

Velikost sedí, jak zadek na hrnci.
Jsou po půl číslech.
Což bývalo za „totáče"L, u českých a italských bot v obchodech běžné.
Stejně tak na různé typy nohou (F, G, H byly vždy). A nemusely to být zrovna Salamandry.
Dětské, dámské i pánské, se vyráběly/prodávaly, po půl číslech.
Kupovala jsem boty Converse (nízké i kotníčkové a polovysoké)dceři od 10 let (štíhlá nožka, delší palec). Žádné boty, tenisky
lépe neseděly.
Zimní a nepromokavé jsem objednávala z UK (byli v EU), letní, požadované barvy a sandály, v USA. Nebo vozila teta z Kanady. (tady je "prd“ výběr.
Případně si dcera kupuje už pár let sama v Německu.
Zkušenosti asi 20 let.
Kdo má užší nohu, tak se mu v botě nemele jako nudle v bandě.
Tabulka velikostí
https://www.con­verse.cz/tabul­ka-velikosti?utm_sou­rce=google&ut­m_medium=sea_se­a&utm_campaig­n=id240502-cz-style-converse--01-06-2024-30-06-2024&utm_conten­t=generic&gad_sou­rce=1&gclid=E­AIaIQobChMIrtLDhu_vhgMVH­4KDBx1S8QlpEA­AYAiAAEgJm6fD_BwE

P.S.
Vyzkoušejte někde v obuvi, ať víte, co a jak.
Pak už můžete podle čísla objednávat „na jistotu“.

elkon

Žádné bazarové boty bych nikdy nenosil (byl jsem na vojně a vím co znamená nosit boty po někom). A ani bych nekupoval boty přes internet. Co si nevyzkouším sám, to nekupuji. Také proto, že dnes se nelze na číslování obuvi spolehnout jako v minulosti. Jako příklad uvedu: mám nohu po celý život č. 8 (42). Ale stává se, že některé boty mám 42, ale také mám boty třeba 43 (podle označení), ale když je porovnám spolu, jsou stejně dlouhé.

Lucyfer

elkon Já si samozřejmě vybírám buď nové, nebo opravdu jen minimálně nošené. Koukám na fotky stélky, podrážky… popisek… Každý má jinak tvarovanou nohu a jinak „šmajdá“, pak to může být nepříjemné, a taky bych si nekoupila boty po někom, u koho mám podezření, že je prase (nestará se o to a smrděj mu nohy 😆 , nebo do toho leze bos). Já mám lehkou nesymetrii, jak si většinou zkouším dvě čísla a pak vidím… většinou by se mi hodila právě ta „půlková“ velikost. Ale u nás nikde není, kde si takové boty zkusit… to je právě to… Z internetu, z eshopů, se to dá kolikrát i zadarmiko vrátit.

Lucyfer

Nikdy jsem je (ani žádné levné napodobeniny) nenosila.