Ve škole máme tento semestr pitevní praktika a mě by zajímalo, pokud si například ponechám zuby, zobák, drápy a podobně, jak je ošetřit, aby vypadaly dobře? Naložit na nějaký čas do lihu? Zatím tu mám zuby, které se suší, ale hrozně smrdí rybinou :)
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1724 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Já se domnívám, že zuby a rohovinové tkáně stačí jen očistit běžnými prostředky a konzervaci nepotřebují. Jsem ale laik. Zde jsou přes 100 let staré rady za 1 korunu: http://doczz.cz/doc/283224/vycp%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD-savc%C5%AF--bed%C5%99ich-moravec
2Kdo udělil odpovědi palec? RyuzakiKate, aliendrone
před 1724 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Vati jednou přinesl domů srnčí hlavu na trofej, co šlo ořezal, pak ji vyvařil a odstanil zbytek háčkem na háčkování (mutti měla radost!), především mozek. Nakonec lebku louhoval ve 30% peroxidu vodíku (za účelem vybělení a „vyžrání“ nepatrných organických zbytků). Následně to zanesl k truhláři a ten lebku vhodně seřízl a zasadil do dřeva, aby se to mohlo pověsit na zeď. :)
Pamatuji si to dodnes, bylo z toho smradu jak v hradu a peklo, co mutti následně rozpoutala si vati za klobouk dlouho nedal. Byla to první a poslední trofej, kterou zkoušel kutit doma. :)
Já bych ty zuby v rámci hygieny a bělení také prsknul do peroxidu a následně to přestříkal jemnou vrstvou polomatného transparentního laku. (kdyby na to někdo sahal apod.) ;) :)
Upravil/a: aliendrone
2Kdo udělil odpovědi palec? RyuzakiKate, Kepler
před 1723 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Něco se konzervuje, něco se preparuje. Jistě způsoby nakládání s tkáněmi probíráte. Pokud máte pitevní praktika, měla by tomu předcházet trocha teorie. Jinak k jednotlivým postupům a metodám toho je jistě na netu spousta.
1Kdo udělil odpovědi palec? aliendrone
před 1724 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
ad Edison: Jsou to v podstatě praktika na to, abychom to viděli na živo a neučili se jen podle obrázků, nevychovávají z nás budoucí vycpávače nebo tak…
To chápu. Jen jsem chtěl naznačit, že ani to není samo o sobě a má návaznost na další věci a obory. Možnost jak si i ty návazné znalosti, případně i dovednosti ověřit v praxi, osvojit.
V pořádku, máme k tomu zkrátka jen papíry, kudy vést řez a co bychom pak v určitých částech měli najít a které věci jsou podstatné. Je to nesmírně obohacující, člověku se to lépe pamatuje, než když vidí nákres v učebnici, kde jsou jednotlivé orgány poskládané vedle sebe a okolo není krev…