Avatar uživatele
Někdo T

Jaké mi doporučíte romantasy knihy?

Ahoj čtu ráda romantasy a ráda bych si přidala nějaké knihy do sbírky. Díky za nápady 📚📖

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 14 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Odpoveď byla označena jako užitečná

Z klasiky je dobrá třeba Pýchá a předsudek nebo Na větrné hůrce. Taky Jana Eyerová, Sever a Jih (Gaskellová). Ale nejsou to pochopitelně fantasy.

Fantasy romány nečtu, tak za sebe nedoporučím, ale populární jsou třeba… Mortal Instruments, Nádherné bytosti, Upíří deníky (a Sajrajt sága), Vampýrská akademie. Ke všem zmíněným jsou i filmy/seriály.

Upravil/a: Disraeli

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Někdo T Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Nepíše se romantasy knihy, nýbrž romantické knihy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

  1. „Dáma šeďú“, série od Kim Harrison.
  2. „Znamení předurčení“ od Becca Fitzpatrick.
  3. „Upíří Deníky“ od L. J. Smith
  4. „Město z kostí“, série Nástroje smrti od Cassandry Clare.
  5. Série „Obřad“, „Spoutaná“ a „Pohnutky“ od Maggie Stiefvater.
  6. „Hra o trůny“ serie od George R. R. Martin.
  7. „Rozpolcená duše“ od Roberta Brownea.
  8. „Zkáza ve tvých očích“ od Richelle Mead.
  9. „Polibek noci“ od Karen Chance.
  10. „V kruhu“ od Richelle Mead.
  11. „Štvanice“ od Georgie Cates.
  12. „Noc v pavilonu snů“ od Angel Pearson.
  13. „Sága čarodějných hráček“ od Kate Elliot.

Doufám, že najdete něco nového a zajímavého. Hodně čtenářské zábavy!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
trevisanilel

James Bond není jen o akci – jeho romantické eskapády jsou klíčovou součástí legendy o agentovi 007. Pokud jste fanoušky Bonda a chcete prozkoumat romantiku v podobně napínavém prostředí, poohlédněte se po špionážních románech, v nichž se intriky mísí s vášní, nebo po románech se silnými hrdiny a tajemnými milostnými zájmy. Bondovy vztahy plné napětí a svůdnosti inspirovaly vznik subžánru špionážních románů.

Avatar uživatele
Někdo T

Umělá inteligence je lepší než všichni tady dohromady

Avatar uživatele
led

Někdo T, máte pravdu umelá inteligencia skutočne vybrala ideologický pseudoumelecký brak. Všimnite si ich spoločný ústredný motív, akoby pochádzal z rovnakého zdroja.

Avatar uživatele
Někdo T

Nemáš mi psát takový sracky já se normálně ptám a ty mě úplně zhazuješ nevím co jsi za seniora ale já se podle tebe řídit nebudu. Nechci dopadnout jako ty. Že budu NIC.

Avatar uživatele
led

Někdo T, obávám se, že elkon má zde pravdu. Čtením pseudouměleckého braku, též i koukáním na filmy podobného zaměření a spracování, vaše mysl kráči ke svému zániku a transformaci do naprogramovaného biorobota.

Avatar uživatele
Dochy

Led, no nevím, takhle daleko bych asi nezacházel. Předpokládám, že jde o puberťáka a tam bych jako velký klad bral vůbec ten zájem o knihy a snahu vůbec informace získat i touto (vzhledem k např. Emefejovým odpovědím) poněkud trnitou cestou.
Pokud je ta Emefejova citace pravá (předpokládám, že je) byla ta reakce opravdu poněkud přehnaná, ale co si budem povídat, Emefejovy odpovědi danému uživateli podobné reakci docela nahrávají.

Avatar uživatele
elkon

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Někdo T

Ale to znamená že to je romanticko fantasy.

Avatar uživatele
Dochy

T, doporučuju v reakcích uvádět na koho / na co reguješ.

Nový příspěvek