dust8

Jaké písně si píseň si pamatujete, že jste sami zpívali na základní škole v hudební výchově?

Nejlepší odpověď
Kepler

Výborný ruský punk:

Rascvětali jabloni i gruši,
paplyli tumany nad rekoj.
Vychodila na bereg Kaťuša,
na vysokij bereg, na krutoj.
Vychodila na bereg Kaťuša,
na vysokij bereg, na krutoj.

Dál si to už nepamatuju.

Další odpovědi
iceT

Yesterday, tedy českou verzi Píšu vám. Další si nepamatuju, ale Yesterday ano.
Pan ředitel, co nás učil hudebku, vždy naklusal s houslemi, zahrál a zazpíval, jak to má znít a pak jsme někteří zpívali, ostatní spíš vyli.

da ny

Mnoho především našich lidových písní, před Vámocemi koledy:
Ach synku, synku, Beskyde Beskyde, Černé oči jděte spát, Sluníčko, sluníčko, Okolo Hradce, Boleslav Boleslav, Chlopatý kaktus, Okoř, Kdyby byl Bavorov. Ten chlumecký zámek, Kolíne Kolíne, Na tom Bošileckým mostku, Náchodský zámeček, stétní hymnu, Internacionálu. Vánoční koledy, Vánoce Vánoce přicházuejí, Purpuru, Tichá noc. Koupím já si koně vraný, Ó hřebíčku zahradnický a spousty dalších.

Na začátku hodiny RJ pak stále Kaťušu (náš „stály výběr“):
😁
Расцветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой;
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег, на крутой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий на берег, крутой…… atd
Nebo Komandýra Čapájeva (už si pamatuji jen pár prvních vět).

Rokio

Buráky
Bedna od Whiskey
Pijeme Colu
Československá superstar
Hlupáku najdu tě

paul1

Měla babka čtyry jabka, Čerešničky, Adámku náš, copak děláš, Já husárek malý, Tluče bubeníček, Já jsem z Kuté Hory a další. Občas, když se mi to vybaví celé, tak si některou i zazpívám

aliendrone

Skal a stepí divočinou,
šla Nanynka do zelí,
s puškou v ruce, s ohněm v srdci,
natrhala lupení.

Od východu až na západ,
přišel na ni Pepíček
a s pomocí Bundeswehru
rozšlapal jí košíček. ;) :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

GM

Hučí a sténá Dněpr širý, naříká meluzína zlá, až k zemi vyhýbá staré břízy, vlny jak hory pozvedá..

Kajoch

Komandir, geroj, geroj Čapajev
byl vsjo vremja v peredi.
On komandoval svojim otrjadom,
veselil svojich rebjat.
Vsje rebjata jedut, veseljat sa,
vsje spešat skorej domoj.
Liš odin bojec byl nevesolyj,
on byl krugloj sirotoj.
Lučše, lučše, lučše by pogibnuť
vo čapajevskom boju.