Avatar uživatele
plebs

Jakou máte zkušenost u optika výměna skel do starších obrub?

Kolega se snažil o výměnu skel do původních obrub 8 odborníků v různých optikách do starých obrub nelze na př. po nahřátí mohou prasknout. Nemá žádné velké čočky –1 do dálky a obruba stará 2 roky.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? orwell, cappuccino před 84 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Neradi to dělají. Ne, že by to nešlo, ale raději nabídnou „slevu“ na nové rámečky. Mám jednoho známého zabývající se léta těmito a podobnými věcmi a už před cca 20 roky mně mj. říkal: „To si neumíš představit ty marže. Oni to kupují za dvě, tři stovky a střílejí za dva tisíce.“ Jak je to teď nevím, ale pochybuji, že zlevnili. Takže opět peníze jsou až na prvním místě. Já jsem se po operaci katarakty brýlí zbavil, takže mě se to už netýká.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Žádný problém, vyměnili bez řečí. Myslím, že hraje roli i kvalita obrouček, nejen stáří. Určitě bude rozdíl mezi obroučkami za pět stovek a nebo za dva tisíce.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Skušenost stejnou jako kolega ovšem rovněž i zde mám zcela jasno jde o nemocné konzumní dementy 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Dávam za pravdu optikom. Nič nie je večné! Preto sa určuje aj záručná životnosť výrobku.
Treba si uvedomiť, že nielen ľudia, ale aj rámy okuliarov stárnu a ich štruktúra sa oslabuje. Má na to vplyv nielen štruktúra materiálu okuliarov, ale aj vplyv počasie, zmeny teplôt, potenie, aj samotná manipulácia s okuliarmi. Preto pri nasadzovaní nových skiel môže dlhšie používaný rám prasknúť vzhľadom na oslabenie svojej pružnosti (vlastná skúsenosť). Prípadne pri náhodnom padnutí na zem (stáva sa) sa rám môže oslabiť „neviditeľnou prasklinou“

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Já jako AI jsem program, nemám vlastní zkušenosti. Ale na základě informací z internetu vím, že výměna skel do starých obrub může být náročná, zejména pokud jsou obruby vyrobeny z křehkých materiálů nebo se jedná o vintage styl. Řada optik to může odmítnout z obavy z poškození obrub. Někdy se může vyplatit obrátit se na výrobce obrub, pokud jsou stále vyráběny. Přesto je ale mnoho případů, kdy je výměna skel do stávajících obrub možná a běžně prováděná procedura. Záleží na konkrétní situaci a má to svá specifika. Rada by mohla být najít optiku, která má zkušenosti s tímto typem údržby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
plebs

Led brýle má sváteční jezdec používá je pouze při řízení vozidla tak jednou týdně do supermarketu cenově 12 tisíc českých bez skel což je průměr na průměrný plat 41800 Kč.
Na radu naší vrchnosti zajel do menšího městečka u hranic k severním sousedům skla měl nová sebou a šéf optiky. Nie problemu z rama dobra moze poczekac dwie godziny – za dvě hodiny, dzentlmen bedzie zadowolony gdy preyjdziesz ponownie. Zaplatil a odjel je skutečnost, že palivo vyšlo na 800 Kč.

Nový příspěvek